Żurawie budowlane – wynajem czy kupno

Zakup i wynajem żurawia to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Dobrze jest w czasie wyboru kierować się opiniami jedynie cenionych i sprawdzonych fachowców albo poradami klientów, którzy korzystali już z usług danej firmy oferującej sprzedaż lub dzierżawę. Trzeba też pamiętać o tym, że zakup takiej maszyny nie zawsze jest opłacalny. Razem z firmą dzwignice.pl zajmującą się serwisem i naprawą urządzeń dźwigowych, podpowiadamy kiedy opłaca się wynająć, a kiedy kupić żurawia budowalnego na własnym użytek.

Wynajem żurawia – kiedy się opłaca?

Coraz więcej firm oferuje wynajem tych maszyn po niskich cenach. Forma dzierżawy sprawdzi w przypadku, kiedy mamy do wykonania jednorazowe czynności związane z budową. Pomimo tego, coraz częściej spotykamy się z tym, że żurawie wynajmują nawet profesjonalne firmy budowalne. Trzeba pamiętać o tym, że żurawie budowalna wysokiej klasy są ekstremalnie drogimi maszynami. Nie mówiąc już o kosztach związanych z serwisem. Naprawa żurawi wymaga odpowiedniego sprzętu i fachowców. Są też drogie w eksploatacji i utrzymaniu, dlatego w niektórych przypadkach ich zakup może nie być opłacalny. Nawet dla firmy, która profesjonalnie zajmuje się budownictwem.

zurawie-wiezowe5

Firmy wynajmujące oferują nam wynajem odpowiedniego urządzenia dźwigowego, które spełnią swoje zadania. Dodatkowo udostępniają maszyny wraz z operatorem oraz służą niezbędnymi poradami, od prawidłowego wyboru maszyny do optymalnego jej wykorzystania, w celu minimalizacji kosztów.

Dlaczego warto wynająć urządzenie wysokiej klasy? Firmy oferujące dzierżawę urządzeń dbają o ich jakość oraz odpowiednią konwersację, co zapewni prawidłowe działanie. Jest to o tyle ważne, ponieważ prawidłowe działanie maszyn, niezależnie od tego czy miejscem ich pracy jest to fabryka, hala produkcyjna czy plac budowy, wiąże się z bezpieczeństwem pracowników.

Zakup żurawia budowalnego – o czym warto pamiętać?

Poza wynajmem można jeszcze zakupić żurawia budowalnego na własny użytek. Jednak trzeba liczyć się z tym, że są to drogie maszyny. Zarówno jeżeli chodzi o ich cenę jak i konserwację i użytkowanie. Zakup żurawia nie zawsze się opłaci, nawet w przypadku firmy budowalnej.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup, musimy jeszcze dokonać wyboru odpowiedniej maszyny. Wyróżnić można wiele modeli tych maszyn, które różnią się od siebie parametrami. Najczęściej spotyka się profesjonalne żurawie wieżowe, a także samochodowe, które różnią się możliwym maksymalnym udźwigiem oraz długością ramienia dźwigu.

zurawie-wiezowe9

Żurawie budowlane można także podzielić w inny sposób. Mogą być nieruchome, lub ruchome. To jaki typ maszyny wybierzemy zależy od jej przeznaczenia, udźwigu oraz wysokości, na której ma pracować lub sięgać. 

 

Artykuł powstał przy współpracy z

dzwignice-logo