Zrób wrażenie!

Z tuningiem samochodów jest podobnie, jak z modą. Można się ubrać gustownie i elegancko, a można swoim strojem zasłużyć na miano bezguścia. Tuning może sprawić, że autem zadamy szyku, albo narazimy się na śmieszność. Ale jest wciąż modny i znajduje coraz więcej zwolenników.

Nieoficjalnie tuning dzieli się na miejski i wiejski. Miejski to ten pozytywny, który sprawia, że auto wygląda lepiej niż przed nim, wzbudza powszechny zachwyt. Tuning wiejski to ten nieudolny, groteskowy. Na śmieszność można się narazić na przykład ozdabiając zardzewiałą czy brudną karoserię nowoczesnymi, lśniącymi spoilerami. Do dobrego smaku nie można zaliczyć również „zdobienia” samochodu zbyt dużą liczbą elementów tuningowych albo zbyt dużych w porównaniu z wielkością samochodu. Tuningowi może zostać poddany między innymi silnik, układ napędowy czy podwozie pojazdu. Tuning może być mechaniczny, elektroniczny bądź optyczny – poprawiający wygląd samochodu. Elementem tuningu optycznego jest między innymi oklejanie aut naklejkami foliowymi – tym sposobem można nawet zupełnie zmienić wygląd pojazdu. Nie po to tuninguje się samochody, by stały w garażu, ale by zobaczył je cały świat. By zrobić wrażenie, prócz efektów wizualnych warto zadbać też o dźwiękowe.

W poddanym tuningowi samochodzie nie może zabraknąć dobrego radia. Tak, jak nowoczesne telefony nie służą już tylko do dzwonienia, tak radia samochodowe nie tylko pozwalają słuchać muzyki czy wiadomości. Na rynku dostępne są już radia z nawigacją – przydatne zwłaszcza w długiej podróży i w trasie, którą pokonujemy pierwszy raz. Nowe modele radioodbiorników samochodowych dają też możliwość przeglądania zdjęć, a nawet oglądania filmów. A ułatwia to dotykowy panel, w który są wyposażone. W poddanym tuningowi aucie jest miejsce tylko na radio, które nadąża za rozwojem technologii. Dzięki niemu nasz samochód może stać się małym centrum rozrywki. W takim odbiorniku radiowym nie może też zabraknąć bluetootha czy portu usb. Z tak wyposażonym radiem zadanie szyku na drodze gwarantowane.