Jak znaleźć doskonały lokal na biuro w Krakowie?

Rozpoczynając prowadzenie nowej działalności gospodarczej lub w okresie szybkiego rozwoju firmy, przedsiębiorcy zaczynają szukać nowego miejsca na prowadzenie własnego biura. Przeglądają różne oferty w Internecie, odwiedzają firmy pośredniczące w wynajmie lokali, analizują, porównują i szacują koszty, by dokonać jak najlepszego wyboru.

Jak znaleźć idealne miejsce do prowadzenia własnego biura w Krakowie?

Jeżeli cena jest dla Ciebie znacząca, to przede wszystkim szukaj u źródła. Zrezygnuj z wszelkiego rodzaju pośredników, którym trzeba zapłacić pewną marżę. Nawet wtedy, gdy nie jest ona pobierana wprost z Twojej kieszeni, a z portfela właściciela, to na pewno taki wydatek będzie zawarty w koszcie wynajmu, który musisz ponieść.

Większości przedsiębiorców zależy na tym, by za dobrą cenę wynająć bardzo komfortowy lokal, nowoczesny, posiadający miejsca parkingowe, a często również ochronę. Domyślam się, że Tobie również. Można znaleźć taką ofertę wynajmu w bardzo dobrej cenie, jeżeli bierzemy pod uwagę propozycje firm budowlanych, które stawiają biurowce, a następnie sprzedają niektóre z nich, a inne wynajmują. Dobrym przykładem takiej firmy działającej na rynku krakowskim jest Fronton. W tym momencie oferuje swoim klientom lokale na wynajem w kilku atrakcyjnych lokalizacjach, czyli przy ulicy Kamiennej, Leśnej i Magazynowej.

Co musisz wiedzieć, przed umówieniem się na oględziny lokalu?

Powierzchnie biurowe do wynajęcia mogą posiadać różne klasy jakości (np. A, B, C itd.), które bezpośrednio odwzorowują to, jak bardzo dany lokal i budynek jest luksusowy. Prestiżowe firmy powinny szukać wyłącznie najlepszych lokali, które również wpływają na wizerunek danej marki. Biura do wynajęcia w Krakowie są z reguły bardzo nowoczesne, jeżeli bierzemy pod uwagę tylko nowe budynki. Jedyną wadą krakowskiego rynku lokali na wynajem jest brak miejsc postojowych. Niestety jest to przypadłość każdego większego miasta. W związku z powyższym, zanim wybierzesz się na oględziny nieruchomości, to najpierw zapytaj właściciela o klasę lokalu i dostępność miejsc parkingowych, abyś nie tracił niepotrzebnie czasu na oglądanie czegoś, co i tak nie spełni Twoich wymagań.