Zbieżność kół – komputerowa geometria koła u mechanika

komputerowa-geometria-kola

Dzisiaj sprawdzimy dlaczego tak ważne jest, by mieć dobrze ustawioną zbieżność kół. Wielu kierowców ignoruje tą ważną kwestię, a potem jest płacz, że pojawiły się tego nieprzyjemne reperkusje. Sprawdzimy więc też co może się stać z powodu jazdy z niedobrą zbieżnością, a także gdzie można ją ustawić.

Tak więc przede wszystkim wytłumaczmy, o co chodzi ze zbieżnością kół. Chodzi tutaj o to, by wszystkie cztery koła jechały dokładnie w tym samym kierunku. Jeżeli jedno z nich jest ustawione tak, że próbuje jechać nieco w bok, to już mówimy o złej zbieżności kół. Wtedy dojdzie do takiej sytuacji, że będzie się bardzo mocno zużywała opona założona na to właśnie koło, które odstaje od innych.

geometria-kola-mechanik

Warto zaznaczyć, że mówimy tu o minimalnych odchyleniach od normy, nie zobaczymy tak zwanym nieuzbrojonym okiem tego, że jedno z kół jest ustawione nieco pod skos, zamiast idealnie na wprost do kierunku jazdy. Nie można jeździć w ten sposób, ponieważ skończy się to bardzo szybkim zużyciem opon. Mimo tego wielu kierowców tak robi, a potem są bardzo zdziwieni.

Aby ustawić z powrotem zbieżność, tak by geometria kół była prawidłowa, musimy pojechać do specjalnego warsztatu. Na szczęście cena tej usługi jest bardzo niska, nie ma więc powodu by nie zrobić tego jak najszybciej.

Często trzeba ustawić zbieżność jeżeli mieliśmy wymieniane na przykład końcówki drążków kierowniczych. Jeżeli zakład, w którym było to robione nie ustawia sam zbieżności, to musimy jeszcze na nią podjechać – na pewno poinformuje nas o tym mechanik. Komputerowa geometria kół pozwala na ich idealne ustawienie, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że wszystko jest na miejscu. Oprócz tego usługę tą wykonuje się bardzo szybko, przez co nie musimy tracić wiele czasu.

Jak możemy się przekonać, zbieżność kół jest bardzo ważna dla prawidłowego prowadzenia się pojazdu oraz dla zużycia opon. Nie możemy tej kwestii ignorować, ponieważ później trzeba będzie zapłacić o wiele wiele więcej, gdy okaże się, że jeżdżąc ze złą zbieżnością zniszczyliśmy sobie ogumienie.

Źródło informacji na temat geometrii kół u mechanika – http://twojmechanik.com/services/geometria/

Bądź pierwszą osobą komentującą "Zbieżność kół – komputerowa geometria koła u mechanika"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *