Zastosowanie urządzeń wielofunkcyjnych MFP

Urządzenie wielofunkcyjne MFP jest ekonomicznym rozwiązaniem, łączącym w sobie cechy drukarki, skanera, kopiarki oraz faksu.

Jak działają urządzenia wielofunkcyjne MFP

Najczęściej wybieranym urządzeniem wielofunkcyjnym przez prywatnych użytkowników jest wersja z technologią atramentową. Istnieją dwa najczęściej spotykane mechanizmy drukowania przy użyciu atramentu. Należą do nich: technologia piezoelektryczna (w której to deformację kryształków piezoelektrycznych wykorzystuje się do wyrzucania tuszu) czy termiczna (oparta na działaniu pęcherzyków pary). Skanowanie w takim urządzeniu odbywa się natomiast na jednej podstawowej zasadzie, zgodnie z którą źródło światła oświetla dokument na szybie skanera, a sensor przetwarza odbite od niego promienie na dane.

dru7

Funkcje urządzeń MFP

Wewnątrz urządzeń MFP pracują standardowe drukarki. W środku znajduje się więc drukarka atramentowa bądź laserowa. Poza tym za pomocą tego typu urządzeń możliwe jest także: skanowanie (zwykle mają one wbudowany skaner płaski), kopiowanie niezależne od komputera, faksowanie oraz drukowanie i skanowanie bez potrzeby użycia komputera (przy wykorzystaniu czytnika kart pamięci). Wiele urządzeń wielofunkcyjnych z faksem wyposażona jest w automatyczny podajnik dokumentów. Można położyć w nim kilka kartek i, w zależności od potrzeby, po kolei je zeskanować, skopiować albo przefaksować.

ud1

Urządzenia MFP w Twojej firmie!

Urządzenia wielofunkcyjne MFP sprawdzają się nie tylko w domowych warunkach, ale przede wszystkim w biurach lub gabinetach dużych przedsiębiorstw, bowiem ich główne zalety to oszczędność miejsca i pieniędzy. Decydując się na zakup urządzenia MFP, warto zapoznać się z bogatą ofertą dostępną na stronie http://www.kserkop.com/. Specjaliści Kserkop pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom każdej firmy.

Bądź pierwszą osobą komentującą "Zastosowanie urządzeń wielofunkcyjnych MFP"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *