Zakup mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Mieszkanie jest potrzebą pierwszej kolejności w momencie gdy decydujemy się na założenie rodziny. Często zastanawiamy się za co mamy je kupić, oraz co wybrać – rynek pierwotny czy wtórny? Prędzej czy później trafiamy na dewelopera.

Kim jest deweloper budowlany?

To inwestor budujący mieszkania nowe pod klucz, zajmujący się zarówno mieszkaniami prywatnymi jak również lokalami usługowymi. Decydując się na mieszkanie od dewelopera nie interesuje nas już nic. Takie mieszkania są nowe, znajdują się w dobrej lokalizacji. Deweloper to osoba lub instytucja, która kupuje mieszkania lub je buduje a dopiero później je sprzedaje lub podpisuje umowę najmu z przyszłym lokatorem lub najemcą. Największą popularnością cieszą się mieszkania deweloperskie.
Zastanawiamy się więc nad pytaniem.

Mieszkania deweloperskie – co to znaczy?

Otóż są to mieszkania najczęściej w nowych budynkach, sprzedawanie ich rozpoczyna się jeszcze przed ich budową. Deweloper po raz pierwszy na dane mieszkanie podpisuje umowę ze swoim klientem. Tego rodzaju mieszkania są najczęściej na rynku pierwotnym. Po podpisaniu umów i opłaceniu danego etapu budowy rozpoczyna się cały proces budowania danej inwestycji.

mdm9

Buduje się mieszkania małe i duże, najczęściej przygotowane do samodzielnego wykończenia. Takie mieszkania są najbardziej popularne, w naszym kraju największą popularnością cieszą się mieszkania z pierwszej ręki czyli nowe, dopiero co wybudowane. Zawsze ważna jest lokalizacja i tylko mieszkania w dobrych miejscach cieszą się ogromną popularnością. Deweloperzy budowlani proponują więc mieszkania wybudowane w rejonie nowych osiedli lub centr miasta. Czasami też proponują lokalizacje na obrzeżach miasta, zawsze jednak poszukują tych jak najlepszych lokalizacji. Zakup mieszkania to trudna decyzja, nad którą należy się poważnie zastanowić.

Dowiedź się więcej o rynku pierwotnym oraz wtórnym z strony http://geogrupa.pl/pl/mieszkania-deweloperskie

Bądź pierwszą osobą komentującą "Zakup mieszkania – na co zwrócić uwagę?"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *