Wypożyczalnia samochodów – luksus tylko dla wybranych?

Wypożyczalnie samochodów w Polsce wciąż uważane są za miejsca niemal luksusowe, na korzystanie z których mogą pokusić się jedynie klienci o zasobnych portfelach. Na szczęście, to przekonanie powoli odchodzi do lamusa, a tego typu placówki cieszą się coraz większą popularnością. Kim są klienci wypożyczalni samochodowych? O czym należy pamiętać korzystając z ich usług? 

Klienci wypożyczalni samochodowych

Z usług wypożyczalni samochodowych korzystają różni ludzie, z różnych powodów. Pierwszą grupą są osoby, których życie uzależnione jest od samochodu, a ten, niestety, się zepsuł. Ludzie dojeżdżający codziennie do pracy samochodem wypożyczają więc auto na czas naprawy swojego. Druga grupa do Polacy, którzy przyjeżdżają do kraju na urlopy i święta. Najczęściej wypożyczają oni pojazd, aby dostać się z lotniska bądź dworca do miejsca zamieszkania. Najliczniejszą grupę stanowią jednak zagraniczni turyści spędzający wakacje w Polsce, którzy cenią sobie komfort i wygodę oraz rzadko kiedy oszczędzają podczas urlopów. Podróżowanie wypożyczonym samochodem często okazuje się o wiele tańsze, niż korzystanie z ogólnodostępnej komunikacji, dlatego równie liczną grupę stanowią dwie lub trzy rodziny, które razem wybierają się na wakacje. Wynajmują oni wieloosobowe busy, ponieważ koszt takiej podróży jest niższy niż ceny biletów samolotowych czy pociągowych dla tylu osób. Największymi klientami wypożyczalni samochodowych są jednak inne firmy i przedsiębiorstwa.

O czym należy pamiętać?

Nawet jeżeli jesteś dobrym kierowcą, a Twój samochód zazwyczaj jest niezawodny, może zdarzyć się, że odmówi posłuszeństwa lub konieczne będzie wstawienie go do warsztatu z powodu stłuczki. Możliwe, że właśnie wtedy będziesz zmuszony skorzystać z usług dobrej wypożyczalni samochodowej, np. http://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-oswiecim/, dlatego warto pamiętać o kilku szczegółach. Aby wypożyczyć samochód należy mieć ważny dowód osobisty lub paszport oraz, oczywiście, ważne prawo jazdy. Koszt wypożyczenia auta zależy od jego modelu i klasy. Do tych kosztów należy doliczyć również tzw. depozyt, który ma pokryć ewentualne szkody wynikłe z użytkowania pojazdu. Alternatywą dla depozytu jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Samochód dostarczany jest do klienta z pełnym bakiem i w takim stanie również powinien zostać zwrócony. Ważne jest także, żeby zwrócić go dokładnie w umówionym terminie. Każde opóźnienie może spowodować, że właściciel firmy zgłosi pojazd jako ukradziony. Wypożyczonym samochodem można pojechać za granicę, jednak to również wymaga akceptacji pracowników wypożyczalni. Pamiętając o tych elementach, zapewne każda wizyta w wypożyczalni samochodowej będzie kończyła się udaną transakcją.