Włosy suche na całej długości lub przesuszone na końcach i tłuste od nasady – pielęgnacja

Farbowanie lub rozjaśnianie włosów wpływa na ich kondycję. Doprowadza do przesuszenia i sprawia, że fryzura zaczyna się puszyć i nie chce się układać. Jakich kosmetyków należy używać, by nie dopuścić do powstania takiej sytuacji? Która maska do włosów farbowanych będzie najlepsza?

Wszystkie zabiegi fryzjerskie, czyli farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja, ściągnie koloru, pasemka, a nawet suszenie czy używanie prostownicy, wpływają na kondycję włosa. Doprowadzają do powstawania uszkodzeń, a tym samym zwiększają łamliwość kosmyków oraz bardzo je wysuszają.

Zmianę kondycji włosa można łatwo zauważyć. Wystarczy porównać tę część włosa, która została pofarbowana z naturalnym, niepoddawanym zabiegom fryzjerskim odrostem. Pierwsza rzecz, jaka będzie widoczna to właśnie wyraźne przesuszenie kosmyków. Przy bliższym przyjrzeniu się zauważymy również zmianę struktury włosa, a przede wszystkim osłabienie jego kondycji.

Włosy przetłuszczające się i jednocześnie bardzo suche

Wiele kobiet ma taki problem z fryzurą, że ich włosy są bardzo przesuszone od końców, a jednocześnie przetłuszczają się od głowy, przez co już po paru godzinach od umycia zaczynają wyglądać nieestetycznie i zaniedbanie. Co można zrobić, aby przywrócić fryzurze odpowiedni poziom nawilżenia i świeżość?

W takim wypadku należy sięgnąć po dobre kosmetyki nawilżające i odżywcze. Należy do nich przede wszystkim jedwab do włosów w postaci płynnej, który można nakładać na mokrą lub suchą fryzurę. Innym równie zalecanym kosmetykiem jest maska do włosów z keratyną, która zawiera zestaw składników aktywnych o właściwościach odżywczych, nawilżających i regeneracyjnych. W przypadku włosów tłustych przy skórze głowy, nie należy nakładać maski od samej nasady, a jedynie mniej więcej od połowy ich długości. W ten sposób z jednej strony silnie odżywiamy, nawilżamy i regenerujemy włosy, ale z drugiej nie obciążamy fryzury, dzięki czemu zachowujemy świeży, lekki wygląd włosów na cały dzień.

zobacz również: http://sklep.elfa-pharm.pl/pl/134-basil-element