Tworzenie gier online drogą do kariery

Czasy gdy młodzież jak i dorośli mogli jedynie marzyć o stworzeniu własnej gry internetowej odchodzą w zapomnienie. Posiadane przez nich umiejętności do programowania, znajomość graficzna i głowa pełna dobrych pomysłów może być nie tylko ścieżką ku sprawdzeniu swoich zdolności ale stać się źródłem ich zarobku.

Zarabianie na grach online, stworzonych na najlepszych warunkach jest nieodłącznym elementem ich kreowania – nie chodzi tu o dobrowolny czy charytatywny wybór. Dzięki pojawiającym się na rynku wynalazkom nawet osoby nie posiadające ogromu zdolności ze sfery programowania dostają szansę na proste tworzenie gier na bazie godnych uwagi idei. Stworzony przez polskich programistów firmy SOLPEO Sp. z o.o. silnik do gier w oparciu o technologię HTML5 jest technologią przyszłości osób zainteresowanych tworzeniem gier online.

Co składa się na sukces?

Jak powszechnie wiadomo podejście do wykonywanych czynności miewa ogromne znaczenie. Realne spojrzenie na możliwości i sytuacje rynkowe pozwoli zachować zdrowy rozsądek. Tworzenie gier online nie może równać się z oczekiwaniem góry zarobionych pieniędzy w pierwszych dniach czy tygodniach po produkcji. Pozycja konstruowanej przez nas gry jest zaczynana od zera, a uzyskiwanie powracających użytkowników znajduje się w rękach programistów. Brak wiary w siebie i świadomości wymaganego czasu a także krzty szczęścia sprawi, iż zamiast pojawić się w internetowym świecie staną się co najwyżej beta-testerami.

Współpraca kluczem do rozwoju

Od kilku lat na dzisiejszym rynku widać korzystne zmiany. Prężnie działający dystrybutorzy i teamy developerskie do pracy przy produkcjach poszukują umiejętnych i uzdolnionych ludzi chętnych do współpracy. Osoby charakteryzujące się taką cechą jak utalentowanie w dziedzinie programowania jak i znających programy Javascript lub Python są potencjalnymi ludźmi, którzy mogą znaleźć się w teamie SOLPEO. Wysokie wymagania, wizja pracy w prężnie rozwijającym się zespole, dążenie do osiągania wyznaczonych celów i rozwijanie nowych kontaktów poza granicami Polski są marzeniem i punktem rozwoju wielu programistów.

Proces tworzenia gier online może stać się źródłem przyjemności, a działając w kilkuosobowym zespole i możliwość wspólnego powodzenia jest sytuacją godną pozazdroszczenia. Różnorodne artykuły, książki czy serwisy dają szansę na inspirację i zdobycie dodatkowej wiedzy w zakresie projektowania i tworzenia gier co może być drogą do osiągnięcia realnego sukcesu w internetowym świecie.

Źródło: http://www.500dnispokoju.pl/tworzenie-gier-online-droga-do-kariery/
Data publikacji: 12 sierpnia 2014