Struktura numeru rachunku.

IBAN jest cyfrowym organizatorem rachunków klientów zbudowanym w oparciu o międzynarodowe kryteria określone dla numerów rachunków, które prowadzą do narodowej unifikacji liczby cyfr numeru rachunku.
IBAN nie jest nowym numerem konta; jest to ulepszona wersja numeru rachunku bieżącego, która umożliwia systemom cyfrowym odczytywanie tych numerów płynnie, łatwo i dokładnie.
IBAN jest używany w transferach środków dla operacji wychodzących i przychodzących.

Jakie są cechy korzystania z IBAN?

Pomaga w stosowaniu bezpośrednich automatycznych przelewów środków, co prowadzi do ograniczenia pracy ręcznej i ewentualnych błędów z niej wynikających.
Ogranicza błędy przelewów wynikające z błędnych numerów rachunków.
Ułatwia klientom dokonywanie przelewów za pośrednictwem dostępnych kanałów bankowych, takich jak bankowość internetowa.
Pomaga w obniżeniu kosztów i zwiększa efektywność operacyjną przetwarzania przelewów.

Ważne informacje dotyczące IBAN.

IBAN nie jest nowym numerem konta. Twoje dotychczasowe numery kont nie ulegną zmianie. IBAN zawiera alfabetyczne i dodatkowe numery obok numeru konta, aby być unikalnym numerem międzynarodowym.

Standardowy format i struktura IBAN

Standardowy format numeru rachunku w standardzie NRB i IBAN. IBAN (International Bank Account Number) to standardowy numer rachunku bankowego, który pokazuje kraj, w którym prowadzone jest konto, a także podstawowy numer rachunku bankowego (BBAN) dla tego rachunku.

Ma tylko 16-34 znaków alfanumerycznych, ale Twój IBAN zawiera wiele informacji potrzebnych do bezpiecznego wysyłania i odbierania płatności międzynarodowych.

Minusy przelewów międzynarodowych w Twoim banku

Kiedy wysyłasz lub odbierasz przelew międzynarodowy w swoim banku, możesz stracić pieniądze na złym kursie wymiany i w rezultacie zapłacić ukryte opłaty. To dlatego, że banki nadal używają starego systemu do wymiany pieniędzy. Zalecamy korzystanie z Wise, który zwykle jest znacznie tańszy. Dzięki ich inteligentnej technologii:

Za każdym razem otrzymujesz świetny kurs wymiany i niską opłatę z góry.
Przesyłasz pieniądze tak szybko, jak banki, a często szybciej – niektóre waluty przechodzą w ciągu kilku minut.
Twoje pieniądze są chronione zabezpieczeniami na poziomie banku.
Dołączasz do ponad 2 milionów klientów, którzy wykonują przelewy w 47 walutach w 70 krajach.