Serwer dedykowany

Serwer podstawowy, jak podkreślają specjaliści – jest dedykowany dla wszystkich, ale wraz z rozwojem witryny należy po prostu postarać się o większą przepustowość, lepszą jakość oprogramowania i trzeba spojrzeć na opcję, jaką jest inwestowanie w dedykowany serwer. Jak potwierdzają przedstawiciele jednej z firm oferujących takie usługi – domeny.pl, sserwer dedykowany nie tylko daje większą kontrolę, przepustowość i opcje programowe, ale również daje bezpieczeństwo, jakiego rzecz jasna potrzeba, aby upewnić się, że witryna jest tak bardzo bezpieczna, jak tylko to możliwe – dla Ciebie i Twoich użytkowników serwisu. Serwer dedykowany ma większy sens dla tych, którzy i po prostu potrzebują uzyskać więcej ze swojej strony internetowej.

Użytkownicy wspólnych serwerów podają w ankietach, że największym dla nich problemem jest kwestia ograniczonej przestrzeni magazynowej, zaraz po tym wymieniając przepustowość, która może okazać się również niepochlebna dla odwiedzających witryny i dokonujących zakupu produktów lub usług. Można również znaleźć podobne problemy przy udostępnionym serwerze, który nie jest odpowiednio dostosowany i po prostu nie jest wystarczająco duża dla wszystkich użytkowników, zwłaszcza jeśli wiele hostowanych na nim stron cieszą się ruchem na wysokim poziomie, a poza tym z dnia na dzień tendencjata gwałtownie rośnie. Ten przypływ aktywności często powoduje przewężenie, które nie pozwala na to by strona mogła być możliwie jak najbardziej efektywna.
Witryny e-commerce często mają trudności z wykorzystaniem udostępnionego serwera, a serwer dedykowany może rozwiązać ten problem. Poprzez wybranie serwera dedykowanego ma się dużo więcej możliwości – tym bardziej w miarę inwestowania w oprogramowanie i rozwiązania sprzętowe. Jak potwierdzają specjaliści z domeny.pl, zadowoleni użytkownicy serwerów dedykowanych dodają, że nawet funkcje biznesowe związane z Internetem dzięki zastosowaniu tej opcji idą o wiele bardziej płynnie. Serwer dedykowany pozwala założyć własną centralę i naprawdę pozwala korzystać z mikro-zarządzania swojej strony. Po prostu robisz to, co chcesz zrobić.
Podsumowując

Jeżeli nie jesteś zadowolony z poziomu usług, które otrzymujesz z aktualnego serwera WWW, jeśli chodzi o:

  • szybkość transferu,
  • przepustowość pamięci RAM,
  • opcje oprogramowania

Specjaliści sugerują skorzystać z serwera dedykowanego. Serwer dedykowany kosztuje trochę więcej, ale usługa ta na pewno jest tego warta.