Rośnie popularność przesyłek kurierskich

Dane dotyczące zachowań konsumenckich Polaków w aspekcie zakupów, w szczególności przez Internet są niezaprzeczalne – coraz większa ilość osób kupuje przeróżne produkty w sieci i decyduje się na przesyłki kurierskie, zamiast korzystania z popularnego i jedynego jakiś czas temu dostarczyciela przesyłek, a mianowicie Poczty Polskiej.

Wysyłanie paczek przestaje być domeną tylko jednej firmy – dzisiaj liczy się przede wszystkim możliwość wysłania paczki bądź otrzymania jej za najniższą cenę, ale jednocześnie mając na uwadze, aby przesyłka dostarczona była jak najszybciej.

Czy możliwe jest, aby paczki priorytetowe były jednocześnie określane jako najtańsze przesyłki i aby zamówione produkty bądź coś, co wysyłamy komuś z innej części Polski albo świata dotarło szybko i bez problemów, odpowiednio zabezpieczone? Jak najbardziej – jak wskazują specjaliści, usługi polegające na przesyłkach kurierskich charakteryzują się w tej chwili przede wszystkim coraz większą konkurencją. Kurierzy oferujący swoje usługi muszą więc przekonać klientów właśnie do siebie. Jako, że wszyscy zapewniają, iż paczka zostanie dostarczona w 24 godziny (przesyłki priorytetowe), to pozostaje tylko kwestia ceny, która zazwyczaj jest czynnikiem decydującym o wyborze usługi.

Osoby zarządzające przesyłkami muszą zwracać uwagę nie tylko na to, jakie są oczekiwania sklepów, które podpisują z nimi umowę, ale przede wszystkim na oczekiwania klientów. Faktem jest to, iż klient może skorzystać z taniej przesyłki dzięki podpisaniu umowy sklepu z kurierem oraz dobrym warunkom takiej umowy. Co ciekawe, mając do wyboru na przykład usługi kuriera albo poczty, wiele osób mimo, iż na poczcie również dostępny jest kurier, wybiera ofertę innej firmy. Niestety Poczta Polska bardzo straciła ostatnio na wartości, a jedyne, co umożliwia jej funkcjonowanie to fakt, że kurierzy nie odbierają listów, jakie wysyła się właśnie pocztą. Gdyby nie to, zapewne instytucja poczty byłaby bardzo zagrożona.

Mimo, że rynek usług kurierskich jest duży i tak wiele osób wysyła paczki, to dla każdego kto oferuje te usługi fachowo znajdzie się miejsce. A wśród firm, które zapewniają fachową usługę, która jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających konsumentów, bez wątpienia jest np. InPost.