Przesyłka pobraniowa – najbezpieczniejszy sposób dostawy?

Pomimo tego, że e-handel kwitnie, a Polacy coraz częściej kupują online, wciąż niektórzy z nas mają obawy przed tzw. „kupowaniem kota w worku”. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy przesyłka pobraniowa priorytetowa, która jest szybka, a płatności dokujemy dopiero po jej odebraniu.

 

Przesyłki pobraniowe – wady i zalety

Ten model wysyłki oferują wszystkie firmy kurierskie. Przesyłki pobraniowe priorytetowe mają jednak swoje zalety i wady. Niewątpliwym plusem jest płatność przy odbiorze. To ważne dla wielu klientów, którzy boją się oszustów, lub mają obawy co do jakości zamówionego towaru. Zasada jest prosta, klient płaci za przesyłkę w momencie kiedy kurier ją dostarczy. Jest wtedy możliwość ocenienia czy towar zgadza się z opisem i czy jest dobrej jakości. Niestety, ta forma ma też swoje wady.

Główną wadą tego rozwiązania jest cena, która jest znacznie wyższa od standardowej przesyłki. Dlatego radzimy, aby decydować się na nią tylko w momencie, kiedy nie mamy pełnego zaufania do sprzedawcy.

 

Dla kogo jest przesyłka za pobraniem?

Ten model wysyłki nie jest korzystny tylko dla kupujących, którzy nie ufają sprzedawcy. To także dobre rozwiązanie dla sprzedających. Wysyłka kurierem za pobraniem najczęściej jest wykorzystywana przez sprzedawców internetowych, którzy chcą umożliwić swoim klientom płatność za towar w momencie odbioru paczki. W ten sposób mogą zyskać sobie ich zaufanie.

Tym bardziej, że nadanie takiej przesyłki jest bardzo proste i niczym nie różni się od innych usług firm kurierskich. Paczkę można nadać bez rejestracji. Wystarczy tylko wypełnić formularz zamówienia, opłacić przesyłkę, wydrukować przesłane dokumenty przewozowe i nakleić je na przesyłkę, którą na przykład w firmie twoj.inpost.pl można nadać nawet bez zbędnych kolejek w paczkomacie, który zbiera pochlebne opinie klientów w całej Polsce. Tym bardziej, że logując się do panelu możemy śledzić naszą paczkę, a firma oferuje darmowy zwrot towaru oraz korzystne kody rabatowe do zdobycia.