Popularne kierunki podróży Polaków

Każdy z nas w pewnym okresie w ciągu roku zaczyna nagle o wiele bardziej intensywnie myśleć o urlopie. Najczęściej zdarza się nam to w okolicach zimnego i ostatnio coraz częściej ponurego zamiast białego grudnia, niedaleko świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Jest to moment, kiedy coraz bardziej zaczynamy mieć dość sterty brudnego i rozjeżdżonego przez samochody śniegu w mieście, użerania się każdego ranka z niedającym się odpalić autem oraz bardzo nieprzyjemnego i szczypiącego mrozu.
To w takich chwilach myślimy właśnie o wakacjach w ciepłych i egzotycznych krajach, gdzie przez kilka bądź kilkanaście dni moglibyśmy naładować swoje akumulatory przed następnymi mroźnymi miesiącami oraz mielibyśmy okazję zyskać trochę ładnej opalenizny oraz każdego dnia leżeć na gorącej plaży. Wyobrażamy sobie pewnie wtedy jak przyjemnie byłoby rzucić na chwilę irytującą pracę i zapomnieć o swoim szefie. Nie myśleć o tym przenikliwym chłodzie oraz wrzucić potem klika pełnych słońca fotografii na Facebook czy Nasza Klasę, przez co zapewne zirytować i wzbudzić zazdrość u wielu swoich znajomych, w tym czasie przebywających w zimnej Polsce. Ku twojej uciesze wśród nich pewnie znajdzie się wielu takich, których zwyczajnie nie lubisz.

Niezwykle przydatne w sytuacji, gdy uznasz, że najwyższy czas jest się wybrać się na wymarzony urlop, okazuje się biuro podróży. Takich biur obecnie jest w naszym kraju naprawdę sporo, więc zdecydowanie jest w czym wybierać. Trafiając w takie miejsce masz okazję przejrzeć wszelkiego rodzaju katalogi z różnymi ofertami mniej lub bardziej egzotycznych wycieczek organizowanych przez dane biuro, a także dowiedzieć się wszelkich szczegółów. Jest cała masa możliwych kierunków i tak naprawdę tylko od Twojej wyobraźni zależy, w które miejsce się wybierzesz. Nie da się ukryć jednak, że dużo zależy po prostu od ilości Twojej gotówki czy zdolności kredytowych. Są miejsca zdecydowanie bardziej ekskluzywne i kosztowne, przeznaczone dla bardziej zamożnych osób, ale są także liczne miejsca, które nie wymagają od Ciebie nie wiadomo jakich pieniędzy.
Korzyścią korzystania z biur podróży jest to, że zapewnia ono klientom w cenie wycieczki nie tylko bilet lotniczy, ale również miejsce w hotelu, wyżywienie i często dostęp do kilku atrakcji. Zatem, wybierając się na urlop z takim biurem, właściwie nie musisz się przejmować niczym z wyjątkiem wzięcia odpowiednich ubrań, olejków do opalania i taksówką na lotnisko.

Jaki kierunek najczęściej obierają Polacy? Często są to wyspy na Morzu Śródziemnym takie jak Majorka, Kreta, czy Ibiza. Niezwykle popularne są też Egipt, Hiszpania, Grecja oraz, z powodu bliskości i małych cen, Chorwacja oraz Czarnogóra. Da się zauważyć też, że znów jest popularna Bułgaria, w czasach PRL główny zagraniczny kierunek Polaków.
Niektórzy decydują się na mniej znane kierunki typu Rumunia, środkowe Bałkany czy górzysta Gruzja. Nie szukają oni drogich hoteli ani nie chcą narzuconego planu wycieczki. Kupując bilet lotniczy i nie rezerwując noclegu czy biletów powrotnych, wyruszają w nieznane.

Źródło: http://www.wygodatravel.pl/