Paczka w jeden dzień

Czy możliwe jest dostarczenie w tym samym dniu towaru zakupionego w sklepie internetowym? Wielu e-sprzedawców i niektóre firmy kurierskie oraz pocztowe udowadniają, że tak. Taką usługę można znaleźć na przykład w ofercie InPost.

 

Coraz więcej firm proponują dostawę tego samego dnia. Jedną z nich jest InPost, zapewniający obsługę przez lokalnego kuriera. Dzięki temu, możliwa jest rekordowo szybka dostawa, a klienci mogą do tego liczyć na tanie paczki. Usługa InPost jest obecnie dostępna w dziewięciu miastach Polski.

 

Nowa jakość logistyczna

 W obszarze usług skierowanych do klientów detalicznych prekursorem w dostawach jednego dnia był amerykański sklep internetowy Amazon, a potem wprowadził swoją usługę Prime również w Europie. W jego ślady szybko poszli również inni potentaci handlu internetowego, jak Alibaba czy Wal-Mart, zapewniając przy okazji swoim klientom tanie usługi kurierskie. Wkrótce potem także największe firmy logistyczne wprowadziły do swojej oferty Same Day Delivery.

Nie powinno dziwić, że tego rodzaju usługi zaczęły się od branży e-commerce. W świecie wirtualnym funkcjonuje coraz więcej sklepów, a to oznacza, że panuje coraz większa konkurencja. Coraz częściej atrakcyjna cena to za mało, żeby zyskać przewagę nad innymi e-sklepami. Obszarem konkurencji stała się także dostawa. Klienci nie oczekują już tylko darmowego lub przynajmniej taniego dostarczenia zakupionego towaru, ale także maksymalnego skrócenia procesu logistycznego.

 

Dostawa jednego dnia jako standard

W Polsce również zaczęła być dostępna dostawa jednego dnia, którą realizuje między innymi InPost. Takie rozwiązania sprawiają, że szybkie dotąd przesyłki priorytetowe, stają się wręcz błyskawiczne. Właściciele InPost są przekonani, że już wkrótce dostawa jednego dnia będzie standardem, usługi kurierskie pójdą nawet w kierunku dostawy w ciągu jednej godziny. Można się domyślać, że takie usługi będą głównie dostępne w największych miastach i w ich okolicach, bo tam najłatwiej zrealizować szybkie dostawy.

Robiąc zakupy w internecie, warto pamiętać, że ważna jest nie tylko cena produktu, ale również jakość usługi związanej z dostawą. Co prawda jeszcze nie każdy e-sklep zapewnia Same Day Delivery, ale systematycznie zwiększa się liczba takich sprzedawców, również dzięki ofercie InPost.