Otwarcie dwóch nowych restauracji Sodexo w budynku Intela

Warszawa, 29 kwietnia 2015 roku

Sodexo Polska On-Site Services, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań z zakresu usług dla nieruchomości, w połowie kwietnia otworzył dwie restauracje w budynku
Intel Technology Poland w Gdańsku. Jest to debiut nowych konceptów gastronomicznych sieci na terenie Polski – Moment’To by Sodexo oraz Storia Di by Sodexo.

W budynku Intel Technology Poland od września 2014 roku funkcjonuje restauracja BE… by Sodexo. Intel zdecydował się na uruchomienie kolejnych obiektów gastronomicznych, które będą zarządzane i prowadzone przez Sodexo On-site Services, by w pełni zaspokoić oczekiwania ponad 1500 pracowników.

„Otwarcie dwóch restauracji, w unikalnych w Polsce konceptach gastronomicznych, to efekt udanej współpracy z Intelem przy prowadzeniu restauracji BE… by Sodexo.” powiedziała Katarzyna Skipor, Dyrektor Marketingu Sodexo Polska On-site Services „Intel jest doskonałym przykładem pracodawcy, który zna i potrafi odpowiedzieć na potrzeby swoich pracowników, zapewniając im dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań żywieniowych.”– dodaje.

W ofercie samoobsługowej restauracji Moment’To by Sodexo znalazły się wszystkie rodzaje kuchni, czyli zarówno dania dla tradycjonalistów, jak i zwolenników diety light, wegetariańskiej czy bez glutenu. Menu Storia Di by Sodexo to potrawy typowo włoskie, m.in. bruschetty, focaccie, pizze z pieca, pasty czy kremowe desery. Propozycję uzupełniają dania na życzenie, przygotowywane przez kucharzy w systemie live-cooking.

Wszystkie trzy koncepty gastronomiczne funkcjonujące w budynku Intela uwzględniają sezonową dostępność produktów oraz są dostosowane do kalendarza obchodzonych świąt. Podobnie jak we wszystkich restauracjach Sodexo w Polsce, potrawy są przyrządzane codziennie, na miejscu, na bazie świeżych składników, pochodzących od sprawdzonych dostawców. Co należy podkreślić, kucharze zamiast gotowych mieszanek przypraw i dodatków, wykorzystują wyłącznie składniki i przyprawy bez zawartości glutaminianu sodu, czyli chemicznego wzmacniacza smaku i zapachu.

Sodexo Polska On-site Services zarządza blisko 80. restauracjami oraz prowadzi techniczną obsługę nieruchomości w ponad 400 obiektach w całej Polsce.

Szczegółowe informacje na temat Sodexo Polska On-site Services dostępne są na stronie www.sodexo.pl.

O Sodexo

Grupa Sodexo, światowy lider w zakresie usług podnoszących Jakość Codziennego Życia, od chwili założenia firmy przez Pierre’a Bellon’a w 1966 roku, jest strategicznym partnerem dla firm i instytucji, które kładą nacisk na efektywność, lojalność i dobre samopoczucie pracowników oraz partnerów biznesowych. Z wielką pasją 420 000 pracowników Sodexo w 80 krajach, każdego dnia projektuje, zarządza i dostarcza unikalne usługi w zakresie kompleksowej obsługi nieruchomości (Sodexo On-site Services)
oraz w zakresie kompleksowych usług motywacyjnych (Sodexo Benefits and Rewards Services) obsługując każdego dnia 75 milionów konsumentów na całym świecie.

 

Sodexo w liczbach:
(dane z 31 sierpnia 2014 roku)

 

Grupa Sodexo na świecie:

18 miliarda euro skonsolidowanego dochodu

419,000 pracowników

18. pozycja na liście największych pracodawców na świecie

80 krajów

32,700 placówek

75 miliona konsumentów dziennie

12,3 miliarda euro w kapitalizacji rynkowej
(dane z 12 listopada 2014 r.)

 

Sodexo On-site Services w Polsce:

5 000 000 m2 obsługiwanej powierzchni

2 250 obsługiwanych mniejszych jednostek

2 100 zatrudnionych pracowników

160 Klientów

250 obsługiwanych nieruchomości

80 restauracji

 

Sodexo Benefits and Rewards Services w Polsce:

43 000 Klientów

3 500 000 użytkowników naszych rozwiązań rocznie

50 000 współpracujących punktów usługowo-handlowych

 

Dodatkowe informacje: Natalia Szymczak, ConTrust Communication, GSM: +48 530 442 233, n.szymczak@contrust.pl