Nowa kasa fiskalna marki Posnet już w sprzedaży

Na rynku technologii sprzedaży co roku pojawiają się nowe urządzenia. Kolejne generacje kas fiskalnych charakteryzują się nie tylko wyższymi parametrami, ale także szerszym zakresem funkcji. Co więcej, debiutujące modele coraz częściej są odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców reprezentujących różne branże. Podobnie jest w przypadku Ergo – urządzenia rejestrującego marki Posnet, które właśnie trafiło do sprzedaży.

 

Różne firmy, różne oczekiwania, jedna kasa fiskalna

Posnet, czyli polski producent urządzeń rejestrujących, charakteryzuje swoją nową kasę jako „sumę wszystkich zalet”. Z czego może wynikać takie określenie? Przede wszystkim z faktu, że Ergo to model wyjątkowo elastyczny. Innymi słowy, przedsiębiorca, który zdecyduje się na zakup tego urządzenia, nie będzie mógł narzekać na brak bogactwa wyboru. Wystarczy wspomnieć, że kasa jest dostępna z różnymi portami komunikacyjnymi. Poza wersją podstawową, w której Ergo posiada złącze USB oraz wejście służące do podłączenia szuflady, kasę można zamówić w wariancie z rozszerzeniami: modułem I (USB, 2 x RS-232), modułem II (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) albo modułem III (USB, 2 x RS-232, modem 3G). Ponadto, urządzenie pozwala na obsługę bazy produktów i usług o wielkości 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU. I wreszcie – to kolejny model tej marki, który oferuje pełną integrację z szalką ważącą (funkcja kasowagi występowała wcześniej m.in. w Posnet Revo).

Mnogość dostępnych opcji zasługuje na uznanie, lecz nie to sprawia, że Ergo wyróżnia się na tle wielu innych urządzeń rejestrujących. W tym przypadku kluczową kwestią jest możliwość rozbudowy funkcjonalności kasy także w trakcie jej użytkowania. Dzięki temu dużo łatwiej dostosować ten model do oczekiwań firmy, które przecież z biegiem czasu mogą ulec zmianie. Przedsiębiorca nie musi więc wydawać pieniędzy na rozwiązania technologiczne zbędne w momencie zakupu urządzenia.

Ergo to obecnie jedyna kasa fiskalna, w której można zwiększyć wielkość bazy towarowej. Jeżeli przedsiębiorca początkowo zdecyduje się na wariant z 4 000 PLU, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości podnieść ten parametr do 6 000 lub 8 000 pozycji. Dodatkowo, nowy model marki Posnet można w każdej chwili wyposażyć w interfejs do bezprzewodowej wymiany danych – Bluetooth, Wi-Fi lub modem 3G – jak również w szalkę ważącą – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Więcej informacji o Posnet Ergo: www.pckf.pl/posnet-ergo

Funkcjonalne urządzenie o niewielkich gabarytach

Posnet Ergo to niewątpliwie kasa fiskalna, która nie zahamuje rozwoju biznesu. Wręcz przeciwnie, urządzenie będzie podążało krok w krok za prosperującą działalnością gospodarczą. Warto jednak sprawdzić, jakie parametry i funkcje zyska przedsiębiorca, który wybierze ten model w wariancie podstawowym. Okazuje się bowiem, że Ergo, pomimo swoich niewielkich gabarytów, zawiera mnóstwo przydatnych rozwiązań technologicznych. Urządzenie wyposażono m.in. w klawiaturę z klawiszami szybkiej sprzedaży, wytrzymały mechanizm drukujący, wydajny akumulator oraz czytelne ekrany graficzne. Oprócz tego, kasa pozwala na archiwizowanie kopii paragonów fiskalnych w formie elektronicznej.

Posnet Ergo automatycznie zapisuje dane dotyczące prowadzonej sprzedaży. Dzięki temu właściciel urządzenia nie musi przechowywać wielu papierowych rolek, które zawierają kopię paragonów fiskalnych. Dokumentację archiwizowaną w formie cyfrowej można również dodatkowo zabezpieczyć. Wystarczy zapisać dane na innym nośniku, np. na płycie DVD lub pendrivie – tłumaczy ekspert PCKF.

Gdzie sprawdzi się Posnet Ergo?

To ważne pytanie, lecz w tym przypadku trudno na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Z jednej strony – Ergo charakteryzuje się lekką i kompaktową konstrukcją, więc z pewnością znajdzie zastosowanie zarówno w małych punktach handlowo-usługowych, jak i przy prowadzeniu działalności mobilnej. Jednak z drugiej – urządzenie można wzbogacić o tak wiele funkcjonalności, że bez problemu poradzi sobie podczas pracy w rozbudowanym systemie, chociażby w sklepie lub małej gastronomi. Niemniej, w każdych okolicznościach Posnet Ergo zaoferuje przedsiębiorcy swoją wszechstronność oraz komfort pracy.

Czytaj także: www.kreatywna.pl/technologia/posnet-ergo-modulowa-nowosc-na-rynku-kas-fiskalnych/