NIKE, Inc. przedstawia wyniki finansowe za czwarty kwartał i cały 2018 rok

Przychody z czwartego kwartału wzrosły o 13 procent do 9,8 miliarda dolarów dzięki silnemu dwucyfrowemu wzrostowi przychodów na rynkach międzynarodowych i NIKE Direct na całym świecie oraz ponownemu wzrostowi w Ameryce Północnej. Rozwodniony zysk na akcję za czwarty kwartał wzrósł o 15 procent do 0,69 USD, głównie z powodu silnego wzrostu przychodów, wzrostu marży brutto, niższej stawki podatkowej i niższej średniej liczby akcji, które zostały częściowo zrównoważone wyższymi kosztami sprzedaży i administracyjnymi.

Spółka ogłosiła również, że Rada Dyrektorów zatwierdziła nowy czteroletni program o wartości 15 miliardów USD, mający na celu odkupienie akcji należących do akcji zwykłych klasy B NIKE. Spółka przewiduje, że aktualny program wykupu akcji o wartości 12 miliardów USD zostanie zrealizowany w roku podatkowym 2019, a nowy program rozpocznie się po zakończeniu obecnego programu.

W 2018 roku przychody NIKE, Inc. wzrosły o 6 procent do 36,4 miliarda dolarów, wzrost o 4 procent bez uwzględnienia różnic kursowych.

Ponadto w bez uwzględnienia różnic kursowych:
  • Przychody marki NIKE wyniosły 34,5 miliarda dolarów, czyli o 5 procent więcej.
  • Sprzedaż marek NIKE do klientów hurtowych wzrosła o 2 procent, podczas gdy przychody NIKE Direct wzrosły o 12 procent do 10,4 miliarda USD, dzięki wzrostowi sprzedaży w handlu cyfrowym o 25 procent, dodaniu nowych sklepów i wzrostowi o 4 procent w porównywalnych sklepach.
  • Wzrost przychodów w marce NIKE wynikał z ciągłego rozwoju na rynkach międzynarodowych i NIKE Direct ze wzrostem w zakresie obuwia i odzieży oraz głównych kategorii, w tym odzieży sportowej i koszykówki NIKE.
  • Przychody firmy Converse wyniosły 1,9 miliarda USD, co stanowi spadek o 11 procent, ponieważ wzrost w Azji został z nawiązką zrekompensowany spadkami głównie w Ameryce Północnej.

Informacje o NIKE, Inc.

Firma NIKE, Inc. z siedzibą w pobliżu Beaverton w stanie Oregon, jest wiodącym na świecie projektantem, sprzedawcą i dystrybutorem oryginalnego sportowego obuwia, odzieży, sprzętu i akcesoriów do szerokiej gamy aktywności sportowych i fitness. W pełni zależne marki NIKE, Inc. obejmują Converse, która projektuje, sprzedaje i dystrybuuje sportowe obuwie, odzież i akcesoria sportowe; i Hurley, która projektuje, sprzedaje i dystrybuuje obuwie, odzież i akcesoria do surfingu i stylu życia młodzieży.

Aby uzyskać więcej informacji, publikacje wyników NIKE, Inc. oraz inne informacje finansowe są dostępne w Internecie pod adresem http://investors.nike.com. Osoby mogą również odwiedzić stronę http://news.nike.com i śledzić @NIKE.