Nieoczywiste kolory urządzeń sanitarnych – jak odmienić nudną łazienkę?

Biel, srebro, połysk – przyzwyczailiśmy się, że właśnie takich kompozycji możemy się spodziewać wchodząc do jakiejkolwiek łazienki na świecie. A co jeśli zerwać by z tym monotonnym obrazem? Producenci urządzeń sanitarnych wychodzą naszym oczekiwaniom naprzeciw! Dlaczego warto zdecydować się na odważniejsze kolory i które elementy wyglądają w nich lepiej?

Uniwersalna czerń?

Jeszcze do niedawna mało kto wyobrażał sobie czarne sprzęty sanitarne. Kiedy jednak zdecydujemy się na zakup czarnych urządzeń powinna przyświecać nam zasada – ograniczamy się tylko do jednego elementu. Czerń wygląda bardzo estetycznie, dodaje klasy, jest niebanalna i elegancka. Zachowując umiar unikniemy wprowadzenia do łazienki mrocznego, niepokojącego klimatu. Najpiękniej prezentują się czarne umywalki. Tu dostępność towarów jest ogromna – możemy zdecydować się na umywalki Bathco, które mają dodatkowo proste, wysublimowane kształty, więc wszystko komponuje się zjawiskowo. Nietuzinkowym wyborem będą natomiast modele Artceram La Fontana, które same w sobie wyglądają jak małe dzieła sztuki. Na tle białej ściany czarne umywalki będą robiły piorunujące wrażenie.

Neonowe szaleństwo

Jeśli z czernią nam nie po drodze to być może znak, że powinniśmy postawić na bardziej zwariowane, jaskrawe odcienie. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać możemy wybrać tylko jeden kolor lub wymieszać kilka. Zakupić jedno neonowe urządzenie lub ubarwić całą łazienkę. W pierwszym modelu otrzymamy lekkie podkreślenie stylu. Świetnie widać to na zdjęciach dostępnych na topsanit.pl – połączenie czarnej umywalki Artceram La Fontana z neonowo żółtą podstawką. W drugim natomiast, przy odrobinie plastycznego talentu, uda nam się stworzyć niepowtarzalną przestrzeń.

Stare złoto nie tylko dla wytwornych

Nie tylko dobitne kolory stanowią ryzykowny wybór, jeśli mowa o zestawieniach wykorzystywanych w łazienkach. Równie nieczęsto możemy spotkać w nich stare złoto, chociaż trzeba przyznać, że powoli ten odcień wraca do łask. Kojarzy się nam szczególnie z eleganckimi, przesadzonymi pomieszczeniami, które mają epatować swoją wytwornością. Niekiedy jednak, gdy umiejętnie dobierzemy dany element, będziemy mogli uzyskać wrażenie nowoczesnego i eleganckiego wnętrza jednocześnie. Dobrym wyborem będzie więc kupno np. baterii wolnostojącej Massi lub baterii umywalkowej w kolorze retro gold. Bardzo zjawiskowo wyglądają też mniejsze elementy wystroju łazienki w tym odcieniu, takie jak ramy luster lub wieszaki na ręczniki.