Natura według Elfa Pharm

Elfa Pharm jest uznaną wśród producentów kosmetyków naturalnych marką, która zdobyła sobie uznanie na polskim rynku i zaufanie wielu zadowolonych klientek. Od wielu lat do tworzenia swoich produktów specjaliści marki wykorzystują znane od dawna właściwości ziół i roślin, ale szukają także nowych, skutecznych rozwiązań w pielęgnacji ciała i włosów.

Jako producent kosmetyków naturalnych, Elfa Pharm oferuje swoim klientom szeroką gamę kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji wszystkich partii ciała oraz włosów, które redukują uporczywe problemy i podkreślają naturalne piękno. Wizerunek marki tworzy siedem linii kosmetyków naturalnych o określonym profilu, każda linia charakteryzuje się też innym doborem substancji roślinnych i składników pochodzenia zwierzęcego pod kątem uzyskania konkretnego efektu, jaki ma dać kosmetyk.

Linia Fresh Juice to kolekcja żeli pod prysznic, w których wykorzystano między innymi czekoladę, truskawki, smoczy owoc, czy mleko ryżowe, by skomponować przepiękne i sycące zmysły zapachy, a także, by zapewnić dogłębne odżywienie i ujędrnienie ciała.

Odbudowujące właściwości olejów arganowego i macadamia w pielęgnacji włosów są szeroko znane, i z wiedzy tej korzysta też Elfa Pharm, produkując kosmetyki naturalne do włosów Dr. Santé, które w ramach kompleksowej ochrony wzmacniają i odbudowują strukturę włosa, zapobiegając rozdwajaniu końcówek i utracie wody. Z kolei linia O’Herbal to zestaw szamponów i masek do włosów, które są kompozycjami starannie dobranych przez specjalistów ekstraktów ziołowo-roślinnych, aktywnie wspomagających walkę z określonym problemem, jak np. włosy kręcone i niezdyscyplinowane, czy przetłuszczające się. Wreszcie, wykorzystane w produkcji serii Intensive Hair Therapy olejek łopianowy wraz z kompleksem Bh+ to składniki kosmetyków naturalnych dla włosów po wielu zabiegach fryzjerskich lub skóry głowy z różnymi dolegliwościami.

Olej-arganowy

Podstawą serii Green Pharmacy są między innymi zielona herbata, rumianek i aloes, z których producenci kosmetyków naturalnych tworzą produkty oczyszczające i łagodzące podrażnienia skóry. Kremy tej linii nie obciążają cery i pozwalają skórze „oddychać”.

Dla cery dojrzałej Elfa Pharm przygotowała bogatą serię Vis Plantis, w skład której wchodzi m.in. kilka linii produktowych przeznaczonych do pielęgnacji cery na różnym etapie dojrzałości i z różnymi rodzajami zmarszczek, czyli kosmetyki naturalne z jadem węża lub filtratem ze śluzu ślimaka. Oprócz tego Vis Plantis to także kosmetyki wykorzystujące formuły zbożowe i ekstrakty roślinne do pielęgnacji twarzy, dłoni lub do higieny intymnej, choć ta ostatnia reprezentowana jest także przez specjalistyczną serię Pharma Care z korą dębu. Elfa Pharm to więc producent kosmetyków naturalnych, które zapewnią pełną pielęgnację każdego typu skóry lub włosów.