Namioty magazynowe – ich zastosowanie

Namioty magazynowe powinny być solidne, a także niepodatne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Muszą one przede wszystkim zabezpieczać składowane towary, narzędzia, czy też urządzenia. Ze względu na uniwersalny montaż i zastosowanie, namioty magazynowe mogą być również używane jako namioty szpitalne czy medyczne. Warto podkreślić, że nasza oferta jest maksymalnie zróżnicowana, a więc mamy pewność, że każdy znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Proponujemy wyłącznie mocne, a jednocześnie funkcjonalne konstrukcje, które przetrwają w nienaruszonym stanie długi czas. Jest to więc inwestycja, która się opłaca.

Odporność na działanie temperatur

Każdy proponowany przez nas namiot na magazyn jest w pełni odporny na negatywne oddziaływanie temperatur – zarówno wysokich, jak i bardzo niskich. Nie trzeba więc obawiać się, że konstrukcja utraci swoje parametry użytkowe pod wpływem warunków otoczenia. Może być ona eksploatowana przez cały rok. W chłodnych miesiącach rekomendowane jest dodatkowe ogrzewanie obiektu, jednak jest to kwestia bardzo indywidualna. Warto podkreślić, że oferowane namioty magazynowe charakteryzują się wysoką szczelnością. W dużej mierze odpowiadają za to dodatkowe rzepy. Plusem jest fakt, że chronią one nie tylko przed nadmiernym ubytkiem ciepła, ale również przedostaniem się do wnętrza wody, pyłów, czy też innych zanieczyszczeń. Ponadto to dzięki nim każde segment namiotu perfekcyjnie do siebie przylega. Ma to wpływ na walory wizualne.

Skuteczna ochrona przed wilgocią

Namiot magazynowy musi być wodoszczelny. Proponowane przez nas konstrukcje skutecznie chronią przez przedostaniem się wilgoci. Nowoczesny system wentylacji odpowiada za optymalny przepływ powietrza. Jest to podstawą do tego, aby zmniejszyć ryzyko skraplania się wody. Warunki panujące wewnątrz obiektu zawsze będą dogodne dla użytkownika. Trzeba wspomnieć, że plandeka posiada specjalny fartuch odprowadzający wodę, co również stanowi sporą zaletę. Nie musimy martwić się o bezpieczeństwo magazynowych ładunków i towarów.

Niska podatność na uszkodzenia

Prezentowane namioty magazynowe wyróżniają się niską podatnością na uszkodzenia. Ich konstrukcja jest wyjątkowo wytrzymała. Stelaże produkowane są z najwyższej klasy tworzyw, które są kompleksowo zabezpieczone przed rdzewieniem. Znacząco przedłuża to ich żywotność, a więc można mieć pewność, że nawet po wielu latach konstrukcja będzie prezentować się jak nowa. Warto zaznaczyć, że nowatorski system mocowania zapewnia podwyższoną stabilność. Na uwagę zasługuje fakt, że śruby przechodzą przez rury na wylot. Ponadto namiot jest solidnie mocowany do podłoża – zarówno utwardzonego, jak i trawiastego. Miejsce montażu może zostać wskazane przez zleceniodawcę. Stelaż jest odporny nawet na działanie porywistego wiatru.

Mocne poszycie

Poszycie namiotów magazynowych zostało wykonane z certyfikowanych tworzyw, które spełniają rygorystyczne normy europejskie. Niweluje to prawdopodobieństwo przypadkowego zerwania lub przerwania plandeki. Oczywiście jest ona odporna na oddziaływanie promieniowania UV. Dzięki temu nie blaknie, a także nie traci swoich właściwościowi. Trzeba dodać, że poszycie wykonywane jest z jednolitej płachty materiału, co przekłada się na wyższą wytrzymałość statyczną konstrukcji. Fartuch odprowadzający wodę nie tylko chroni przed jej przedostaniem się do wnętrza, ale również zapobiega nadmiernemu obciążeniu dachu.

Łączenie namiotów

Namioty magazynowe występują w wielu rozmaitych wariantach. Różnią się one między sobą wymiarami oraz standardem. Czasami zdarza się tak, że potrzeby użytkownika zmieniają się w czasie. W takiej sytuacji najrozsądniej jest postawić na rozbudowę obiektu. Namioty można łączyć ze sobą krótszymi bokami, aż do uzyskania pożądanej powierzchni użytkowej. Wszystko zależy od osobistych potrzeb i wymagań. Z chęcią doradzimy w kwestii łączenia obiektów oraz ich konfiguracji. Nasza obsługa posiada niezbędne kwalifikacje oraz wieloletnią praktykę. Trzeba wspomnieć, że każdy namiot na magazyn może zostać skonfigurowany i przystosowany do specyfikacji dostarczonej przez klienta. Możliwa jest modyfikacja m.in. rozmieszczenia poszczególnych segmentów, czy też bram wjazdowych.

Szybki montaż i demontaż

Atutem namiotów magazynowych jest ich szybki montaż oraz demontaż. Z pewnością docenią to ci, którzy potrzebują mobilnej konstrukcji. Instrukcja producenta uwzględnia nawet najmniejsze detale, co znacząco przyspiesza cały proces mocowania. Proponujemy również profesjonalną usługę montażu. Nasza ekipa zrealizuje go sprawnie, a jednocześnie fachowo. Wystarczy jedynie wskazać dogodny termin.

Konstrukcje o jakości premium

Osoby, które posiadają niestandardowe wymagania powinny zainteresować się namiotami magazynowymi o jakości premium. Takie obiekty posiadają dodatkowe elementy wzmacniające m.in. naciągi usztywniające dach oraz boki, innowacyjny system mocowania plandeki czy też rury o zwiększonej średnicy. Nie bez znaczenia jest również podwójny system wentylacji. Liczba udogodnień jest o wiele dłuższa, a więc warto bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu.

Źródło: http://dascompany.pl/namioty-magazynowe-nowe/namioty-magazynowe-nowe/