Najpopularniejsze miejsce na wyjazd na narty

Wyjazd na narty to dla wielu z nas podstawowy wypoczynek w każdym roku. Dla niektórych narciarstwo jest nawet ważniejsze od wakacyjnego leżenia na plaży. Jednak są też tacy, którzy łączą zimowy wypoczynek z cieplejszą temperaturą i robią to podczas jednego wyjazdu. Dla nich wyjazd na narty wiosną, czyli w marcu, kwietniu lub na początku maja, jest najlepszą formą corocznego wypoczynku.

Dlaczego warto wyjechać na narty wiosną?

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd na narty poza sezonem narciarskim. Często jest to spowodowane nie tylko wyborem, a raczej koniecznością. Nie każda pracująca na etacie osoba może dostać urlop wtedy, kiedy ma na to ochotę, a przez to nie może w środku zimy wyjechać na upragnione narty. Włochy są dla takich osób najlepszym rozwiązaniem, ponieważ tam warto pojechać nawet w późniejszym terminie.

active-20502__180

Doskonały aktywny wypoczynek nie tylko w zimie

Narty w Dolomitach w kwietniu i maju to doskonały sposób na relaks połączony ze sportem. W tym okresie stacje narciarskie nadal działają pełną parą, a szczególnie te ośrodki, które są położone w wyższych partiach górskich, np. Kronplatz – Alta Baldia, Val di Fassa czy Obereggen.

Największą zaletą tych miejsc jest przede wszystkim długość tras i ilość dostępnych wyciągów. Nie można zapominać też o tym, że w tamtym rejonie odległości między ośrodkami są niewielkie, więc dla każdego narciarza znajdzie się coś interesującego. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy wyruszasz na urlop większą grupą osób i szukasz takiego miejsca, które będzie pasowało im wszystkim.

Wyjazdy na narty zazwyczaj kojarzą się nam z feriami. Jest w tym dużo racji, jeżeli bierzemy pod uwagę wyłącznie nasze rodzime ośrodki. Decydując się na wyjazd za granicę, nie jesteśmy aż tak bardzo ograniczeni czasowo, ponieważ tam możemy szusować na stoku nawet przez kilka miesięcy w roku. Konieczność wybrania urlopu w pracy w jakimś konkretnym i z góry narzuconym terminie, nie jest już żadną przeszkodą.

Najciekawsze propozycje wyjazdów na narty prawie przez cały rok znajdziesz w Primoris Travel.