Maszyny budowlane

Wykwalifikowany robotnik budowlany to cenny nabytek dla każdej dobrze prosperującej firmy, który swymi kwalifikacjami i doświadczeniem wzbudza zaufanie kierownictwa i jednocześnie jest jakoby gwarancją rzetelnie wykonanej pracy. Wśród kompetencji dobrego pracownika musi koniecznie się znaleźć kurs operatorów maszyn budowlanych, który zapewnia o znajomości obsługi danej maszyny oraz obowiązujących zasad BHP.

Szkolenia takie są przeprowadzane przez profesjonalnych instruktorów, organizowane pod nadzorem Instytutu Mechanizacji, Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Kurs na operatorów maszyn budowlanych jest skierowany zarówno do osób prywatnych, które chcą zdobyć nowe uprawnienia zawodowe oraz do firm chcących podnieść kompetencje swoich pracowników. W ofercie znajdują się kursy na: koparki, koparko-ładowarki, ładowarki, spycharki, walce drogowe, żurawie wieżowe oraz narzędzi udarowe, przecinarki i piły mechaniczne. Na szkolenia składają się zarówno wykłady i ćwiczenia, jak i zajęcia praktyczne w operowaniu sprzętem na specjalnych placach manewrowych. Kurs operatorów maszyn budowlanych kończy się egzaminem państwowym, dzięki któremu uzyskujemy uprawnienia. Im więcej uprawnień posiadamy tym bardziej docenianym i poszukiwanym pracownikiem się stajemy. Kurs na HDS – sprawdź ofertę

suw2

Pracownik, który ma styczność z suwnicami może sobie zrobić kurs suwnice a celem jego jest uzyskanie kwalifikacji i uprawnień do obsługi suwnic kat. I S. lub kat. II S. W programie takiego kursu przewidziana jest obsługa suwnic z kabiny lub poziomu roboczego, wciągniki i wciągarki według kategorii I W, żurawie stacjonarne, warsztatowe, suwnice hakowe sterowane z poziomu roboczego ogólnego przeznaczenia, wciągniki oraz wciągarki według kategorii II W. Gdy zakończy się kurs suwnice wydawane są legitymacje Urzędu Dozoru Technicznego. Wykwalifikowana kadra dydaktyczna zapewni miłą atmosferę i podniesienie swoich kwalifikacji. Dla osób bezrobotnych przewidziane są możliwości dofinansowania na kurs suwnice z Powiatowego Urzędu Pracy.

suw3

Dodatkowym atutem pracownika jest kurs na dźwigi naprawa i serwis. Rzadko spotykane uprawnienia wzmacniają pozycję takiego pracownika w firmie. Celem szkolenia jest przygotowanie słuchaczy do zdania egzaminu w Urzędzie dozoru Technicznego. Zakres kursu obejmuje również tematykę przeciwpożarową oraz obsługa podestów ruchomych wiszących (windy – wieża), obsługa wciągników elektrycznych (gondola), obsługa żurawi stacjonarnych (gondola), obsługa suwnic z napędem ręcznym (gondola), zagadnienia prawne i zagadnienia bhp. Po ukończeniu szkolenia uzyskuje się odpowiedni certyfikat oraz uprawnienia P.poż.