Maska do włosów z keratyną, czyli najlepszy kosmetyk do włosów farbowanych i przesuszonych

Nie do dzisiaj wiadomo, że maska do włosów z keratyną to jeden z najbardziej odżywczych tego typu kosmetyków na rynku. Keratyna regeneruje włosy na całej ich długości, przywracając utraconą sprężystość, miękkość i naturalny blask.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów z keratyną doskonale sprawdzają się w każdym przypadku. Jednak zalecane są głównie do włosów uszkodzonych zabiegami fryzjerskimi, przesuszonych, łamliwych czy cienkich, ponieważ wtedy dają najlepsze efekty.

Czym jest keratyna?

Keratyna, czyli białko, jest naturalnym budulcem zdrowych włosów, odpowiadającym za ich dobrą kondycję, odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych i blask. Niestety, w wyniku działań fryzjerskich oraz ze względu na naturalny proces starzenia się włosów, dochodzi do tego, że ilość keratyny w strukturze włosa stale spada. Dlatego zawsze najlepszym rozwiązaniem jest dostarczenie tego białka z zewnątrz. W ten sposób można najszybciej i najefektywniej przywrócić fryzurze zdrowy wygląd oraz młodzieńczą kondycję.

Keratyna – białko wpływające na strukturę włosa

Można się zastanawiać, dlaczego niektóre osoby mają naturalnie kręcone włosy, inne falowane, a jeszcze inne zupełnie proste i błyszczące. Za konkretną strukturę włosa odpowiedzialna jest między innymi keratyna. To ona układa się w pewien łańcuch chemiczny, od którego zależy jaki typ włosa będzie dana osoba posiadać. Im więcej keratyny we włosie, tym jest on grubszy, bardziej prosty, sprężysty i błyszczący.

Dobra maska do włosów farbowanych bardzo często zawiera właśnie keratynę. I nie ma w tym żadnego przypadku. Trzeba wiedzieć, że wykonując rozjaśnianie lub przyciemnianie fryzury zawsze korzystamy z substancji chemicznych (farb, rozjaśniaczy), które uszkadzają naturalną strukturę włosa i wysuszają kosmyki. W związku z powyższym przywrócenie fryzurze zadbanego, zdrowego wyglądu będzie możliwe tylko wtedy, jeśli uzupełnimy ubytki keratyny, czyli użyjemy kosmetyków, które posiadają takie białko w swoim składzie. Przykładem tego typu produktów są kosmetyki Dr. Santé Keratin.