Kurs na operatora suwnic – czy warto?

Maszyny budowlane, a w tym urządzenia dźwigowe, coraz częściej zastępują w pracach zwykłych ludzi. Mechanizacja prac, która od dawna wkroczyła do budownictwa i drogownictwa, sprawiła jednak, że na rynku poszukiwani są wszelkiej maści specjaliści, posiadający kursy na operatorów maszyn budowlanych.

Może więc najwyższy czas, aby pomyśleć nad tym, aby zdobyć odpowiednie uprawnienia na suwnice? Specjaliści z firmy dzwignice.pl podpowiadają dlaczego warto zrobić taki kurs.

Jakie branże szukają operatorów suwnic?

Suwnice używane są w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w przemyśle stoczniowym i budowalnym, ale także na halach produkcyjnych, w punktach przeładunkowych czy w magazynach. Dzięki zróżnicowanym typom konstrukcyjnym suwnic, można je stosować w różnych rodzajach prac. Są to bardzo uniwersalne maszyny, które skutecznie potrafią ułatwić nam pracę.  Wyróżniamy między innymi następujące rodzaje suwnic:

  • Pomostowe – montowane pod sufitami hal. Posiadają cięgniki do podwieszania ładunków;
  • Podwieszone – wykorzystują tory jezdne podwieszane pod sufitem;
  • Bramowe – konstruowane z pomostów zamontowanych na bocznych mostach łączących bramy.

Czy warto zainwestować w kurs operatora suwnicy?

Zawsze warto poszerzać swoje horyzonty. Nawet jeśli wcześniej nie myśleliśmy o karierze jako operator maszyn budowalnych czy dźwigowych, warto się chwilę nad tym zastanowić. W kraju i za granicą wciąż brakuje wyspecjalizowanych operatorów, a pensje w tym zawodzie potrafią być naprawdę spore.

budowlaniec4

Ukończenie kursu na suwnice jest gwarancją poszerzenia swoich kompetencji zawodowych. Każdy kto ukończy podobny kurs otrzyma certyfikat, a tym samym stanie się dużo atrakcyjniejszy dla wielu firm w kraju oraz poza jego granicami.

Praca na stanowisku suwnicowego niesie ze sobą wiele korzyści, w tym również korzyści w postaci lepszego wynagrodzenia. Certyfikat operatora maszyn budowlanych, a w tym suwnicy, można zdobyć między inny w ośrodku szkoleniowym dzwignice.pl.