W Krakowie wciąż przybywa mieszkań

Według najnowszych danych, Karków jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się miast Małopolski. Takie wnioski można wyciągnąć na podstawie ilości nowych inwestycji budowlanych, które są realizowane właśnie na terenie tego miasta. Według przedstawicieli władz Krakowa, sytuacja ta związana jest ze znacznym napływem nowych mieszkańców.

Wśród osób, które decydują się na stałe osiedlić w Krakowie spotkać można zarówno osoby przybywające do tego miasta na studia, przedstawicieli międzynarodowych firm, które w Małopolsce chętnie otwierają swoje filie, doceniając potencjał ekonomiczny Krakowa i całego regionu, jak i osoby, które przenoszą się do Krakowa z mniejszych miejscowości w poszukiwaniu lepszych perspektyw. Według pracowników administracji miejskiej wśród mieszkańców Krakowa coraz więcej jest także obcokrajowców pochodzących z Europy Zachodniej, którzy przybywając tu wraz z całą rodziną szukają wygodnych, komfortowych mieszkań położonych na obrzeżach miasta. Nic więc dziwnego, że to właśnie w pewnej odległości od Centrum powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe, na których z powodzeniem można znaleźć komfortowe, przestronne mieszkanie Prądnik Biały.

Jak twierdzi firma Inter Bud – deweloper proponującym swoim klientom nowoczesne mieszkania w różnych częściach Krakowa, to właśnie mieszkania Prądnik Biały cieszą się obecnie największym zainteresowaniem. Jak podkreśla przedstawiciel firmy, taka lokalizacja jest szczególnie atrakcyjna dla młodych rodzin. Z jednej strony mogą one liczyć tutaj na spokój, z drugiej zaś nowoczesne osiedla są usytuowane w pobliżu linii komunikacji miejskiej, co sprawia, że dojazd do centrum Krakowa nie stanowi problemu. Deweloper podkreśla też, że nowych mieszkań w podobnej lokalizacji w najbliższym czasie powstanie więcej – to właśnie tego typu miejsca cieszą się największym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że planując budowę kolejnego osiedla mieszkaniowego, szuka się właśnie podobnego położenia. Według firm budowlanych, plany budowy kolejnych nowych mieszkań sięgają już kilku lat w przód.