Kosmetyki na bazie ziół: Modna zielona herbata

Kosmetyki z zielonej herbaty biją rekordy popularności. Czy słusznie? Co ma w sobie zielona herbata, że tak często się o niej mówi? I to przecież nie tylko w kontekście kosmetyków, ale również zdrowej diety oraz szeroko pojętemu wellness. Kosmetyki na bazie ziół są bardzo modne i dobrze wiedzieć czy zachwyty nad nimi są zgodne z prawdą.  Jak jest w istocie?

Właściwości zielonej herbaty

Kosmetyki z zielonej herbaty mogą przynieść naszej urodzie dużo pożytku. Ten rodzaj herbaty jest wybitnie silnym antyoksydantem, zwalczającym wolne rodniki, które są odpowiedzialne za procesy starzenia. Zielona herbata wykazuje właściwości antyzapalne, łagodzące i antybakteryjne, a do tego jej składniki chronią skórę przeciw szkodliwemu promieniowaniu UVB/UVA. Kosmetyki z zielonej herbaty są również dobre na włosy – wydłużają fazę anagenową, czyli tą odpowiedzialną za wzrost, a w dodatku zapobiegają ich wypadaniu. Lista jest imponująca – nic więc dziwnego, że każdy szanujący się producent kosmetyków naturalnych ma zieloną herbatę w swojej ofercie.

tea-1309015__180

Jakie kosmetyki na bazie ziół?

Kosmetyki naturalne, które wykorzystują moc ziół, możemy znaleźć w wielu różnych preparatach. Często możemy je znaleźć w preparatach przeciwzmarszczkowych, odżywkach i szamponach, kosmetykach ujędrniających (ze względu na zawartość kofeiny) czy płynach oczyszczających. Ponadto producenci wykorzystują jej moc nie tylko w produktach odżywiających, ale również w perfumach – zapach herbaty jest bardzo delikatny i orzeźwiający, dlatego idealnie sprawdza się na lato lub jako podstawowe perfumy dla nastolatek.

Daleka Azja to ojczyzna zielonej herbaty – jej mieszkańcy uważają, że to recepta na długowieczność i witalność. Ponadto wykorzystują ją nie tylko do poprawy funkcjonowania organizmu, ale również i ducha. Udowodniono, że zielona herbata wspiera koncentrację, poprawia nastrój i działa uspokajająco. Warto brać przykład  z krajów, w których tradycja jej wykorzystywania jest dużo dłuższa, niż w naszym. Systematycznie stosowana, może mieć rewelacyjny wpływ na całe nasze samopoczucie.