Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

Wypadanie włosów to problem wielu osób. Czasami jest związany z zaburzeniami hormonalnymi, złym odżywianiem się, a czasem z błędami w pielęgnacji włosów. Jakiego szamponu przeciw wypadaniu włosów warto używać?

Marka Elfa Pharm stworzyła kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów osłabionych i nadmiernie wypadających. Szampony, maski i odżywki są bogate w składniki pochodzenia naturalnego, dzięki czemu wyróżnia je bardzo szybkie działanie. Pierwsze widoczne efekty są zauważalne już po kilku dniach stosowania.

Kosmetyki marki Elfa Pharm nie tylko wzmacniają włosy zapobiegając ich wypadaniu, ale również wpływają na poprawę kondycji fryzury. Włosy stają się delikatniejsze, jedwabiście piękne, gładkie i lśniące. Fryzura lepiej się układa i jest łatwiejsza w rozczesywaniu. Bez najmniejszych wątpliwości kosmetyki przeciw wypadaniu włosów to najlepszy sposób na efektywną walkę z problemem.

Najszybsze i największe efekty można zauważyć dzięki stosowaniu zestawu kosmetyków przeciwko wypadaniu włosów. Preparaty będą się wzajemnie uzupełniać, dostarczając włosom wszystkich niezbędnych składników, co zawsze daje najlepsze rezultaty. W ofercie produktów marki Elfa Pharm można znaleźć na przykład zestaw Basil Element stworzony dla włosów nadmiernie wypadających, w którego skład wchodzą 4 kosmetyki zawierające wiele składników aktywnych pochodzenia roślinnego.

Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę?

Szampon, maska i odżywka przeciw wypadaniu włosów to podstawa walki z problemem. Jednak warto wiedzieć, że do nadmiernego wypadania włosów mogą doprowadzić również nasze błędy dotyczące codziennego obchodzenia się z włosami. Należy pamiętać o tym, że jeśli włosy są trudne w rozczesywaniu, przez co łatwo pojawiają się kołtuny, to naszym obowiązkiem jest zadbanie o to, by podczas takiego rozczesywana dochodziło do jak najmniejszych uszkodzeń. Jak tego dokonać? Wystarczy przy każdym myciu używać dobrej odżywczej maseczki, a włosy rozczesywać jeszcze pod prysznicem, przed spłukaniem kosmetyku. Wtedy nie będą pojawiać się kołtuny i nie dojdzie do kolejnych mechanicznych uszkodzeń.

Dieta przeciwko wypadaniu włosów

Osłabione, nadmiernie wypadające kosmyki warto wzmocnić od wewnątrz, czyli stosując odpowiednią dietę. Codzienne menu powinno być bogate w te składniki, które są potrzebne włosom i skórze głowy. Należą do nich przede wszystkim witaminy (A, C, E), kwasy tłuszczowe, cynk, miedź oraz siarka. Znajdują się one w rybach, owocach morza, warzywach, owocach oraz sałatach i orzechach. Dodatkowo można przyjmować ziołowe suplementy diety przeznaczone właśnie do wzmacniania skóry, włosów i paznokci.