Jak łączyć materiały budowlane, by tworzyć estetyczne kompozycje?

Materiały budowlane są nie tylko wykorzystywane do wsparcia i stabilności, ale zostały również zaprojektowane tak, aby zwiększać atrakcyjność wizualną budynków. Niezależnie od tego, czy elewacja z cegły znajdzie się na budynku mieszkalnym czy biurowym, podczas wyboru ceramiki budowlanej należy rozważyć jej estetykę. Jeśli nie jesteśmy pewni od czego zacząć, to warto rozważyć następujące kombinacje materiałów budowlanych.

Cegła i drewno

Elewacja z cegły w połączeniu z drewnem jest najstarszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem, które nadal jest w modzie. Spróbujmy łączyć tradycyjną cegłę z naturalnym wyglądem dostojnych drewnianych bali. Istnieje wiele sposobów na dostosowanie struktury poprzez wybór różnych odcieni i wykończenia cegły – podkreślają eksperci z lode.pl. Można swobodnie eksperymentować z kolorami, ponieważ w większości przypadków użycie jakiegokolwiek rodzaju drewna i ceramiki budowalnej będzie do siebie pasować. W ostatnich latach wielkim zainteresowaniem cieszy się elewacja z cegły czerwonej wraz z deskami o odcieniu miodu lub nowoczesny kontrast ciemnego drewna z lżejszą białą lub złotą cegłą. Odwrotne kompozycje wyglądają tak samo pięknie.

brick5

 

Beton i liście

Beton jest rozsądnym rozwiązaniem jeśli mowa o konstrukcjach zewnętrznych. Jest trwały, łatwo dostępny i różnorodny. Aby dodać mu uroku wystarczy jedynie połączyć go z naturalnym pięknem. Ten rodzaj ceramiki budowlanej wygląda wspaniale, gdy jest otoczony bujnymi liśćmi. Dodaje to fakturę i tonację do scenerii, pozwalając na wyróżnienie się zieleni, żółci i innych kolorów naszego ogrodu.

 

Surowe wykończenia i metal

Industrialny styl na stałe zagościł w nowoczesnej architekturze. Elewacja z cegły w towarzystwie metolowych elementów wygląda niezwykle zjawiskowo. Wystarczą jedynie drobne dekoracje – uchwyty, belki czy rynny, a otrzymamy efekt surowego i stabilnego otoczenia.

budowlaniec3

 

Wybór stylu

To, co podoba się większości, nie musi przypaść do gustu właśnie nam. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny styl i połączenia, to warto sporządzić listę elementów, które nam się podobają. Na stronie lode.pl znajdziemy kilkaset produktów ceramiki budowalnej, które łatwo połączymy z drewnem, metalem lub naturalną zielenią.