ISTQB – co musisz wiedzieć by być testerem!

Osoba planująca pracować jako tester oprogramowania, powinna rozpocząć swoją karierę od zdobycia podstawowej wiedzy w tej dziedzinie. Taką wiedzę można uzyskać w sposób praktyczny pracując w firmie z branży IT, lub odbywając specjalnie szkolenia podnoszące nasze umiejętności.


Czym jest ISTQB?

Certyfikat ISTQB (poziom podstawowy) – to międzynarodowy dokument o szerokim zasięgu, rozpoznawalny i popularny na całym świecie. Jest on potwierdzeniem posiadania kwalifikacji z zakresu testowania. Posiadanie międzynarodowego certyfikatu ISTQB wspomaga pracę jako tester oprogramowania. Dokument jest honorowany i wymagany przez większość firm z branży IT. Dzięki naszemu szkoleniu zdobędziesz wiedzę praktyczną i teoretyczną potrzebną do rozpoczęcia pracy jako tester. Przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką i bogatą bazę wiedzy, która zostanie Ci przekazana przez naszego doświadczonego szkoleniowca. Dowiesz się jaką rolę stanowią testy w zapewnieniu jakości produktu. Posiadanie certyfikatu spowoduje między innymi zwiększenie Twoich zarobków.

Jak zdobyć certyfikaty ISTQB?

Osoba, pragnąca zdobyć taki certyfikat musi zapisać się na odpowiednie szkolenie. Certyfikat najlepiej zrobić w naszej firmie Inprogress. Główny element naszej oferty stanowią szkolenia akredytowane. Klienci decydując się na oferowane produkty szkoleniowe, zyskują pewność, że od zgłoszenia, przez udział w szkoleniu, aż po opiekę po egzaminie – nasze usługi podlegają odgórnie zatwierdzonym standardom, szczegółowej zewnętrznej weryfikacji i utrzymują najwyższą jakość na międzynarodowym poziomie.

testop3

Biorąc udział w akredytowanym szkoleniu kursanci, znajdują się pod opieką doświadczonego trenera, który gwarantuje rzetelną wiedzę oraz potwierdzone umiejętności w nauczaniu. Przez cały czas trwania szkolenia uczestnicy korzystają ze starannie przygotowanych materiałów, dostosowanych tak, aby przekazywane informacje były łatwe do zrozumienia i ułatwiały zdanie egzaminu. Dzięki zdaniu międzynarodowego egzaminu, uzyskuje się certyfikat, a kursanci potwierdzają wysoki poziom wiedzy i kwalifikacji, wzmacniając tym samym swoją pozycję w firmie i podnosząc wartość na rynku pracy.

Czy warto zdobyć certyfikat ISTQB?

Zdobycie tego certyfikatu przynosi same korzyści. Posiadając certyfikat ISTQB stajesz się atrakcyjnym pracownikiem dla pracodawców. Dzięki szkoleniu zdobędziesz wiedzę z zakresu terminologii testowania. Możesz także otrzymać ofertę pracy zdalnej, ponieważ pracodawcy coraz częściej przedstawiają taką ofertę testerom ISTQB. Wiedza z zakresu testowania jest bardzo ceniona na rynku pracy, dlatego po ukończeniu certyfikatu możesz liczyć na solidne wynagrodzenie. Pracownik chcący osiągnąć sukces w branży IT powinien cały czas się rozwijać, ponieważ jest to dziedzina, w której wykorzystywane są najnowsze technologie. Tester oprogramowania z dużym doświadczeniem oraz certyfikatami potwierdzającymi jego umiejętności na pewno będzie rozchwytywany na rynku pracy. Dlatego warto zainwestować w swój rozwój i zdobyć taki certyfikat. Zainteresowany? Koniecznie sprawdź program i terminy szkoleń na stronie https://inprogress.pl/szkolenia/agile-scrum/istqb/