Ile kosztuje komfortowy nocleg w Gdyni?

Polskie morze uchodzi za jedno z najdroższych miejsc do spędzenia letnich wakacji. Złośliwi twierdzą, że ceny są nawet zbliżone do tych, które obowiązują za granicą. Ile jest w tym prawdy? Czy rzeczywiście nie można skorzystać z morza, pięknych fal i zdrowego powietrza, nie wydając na to fortuny?

Większość turystów, którzy goszczą nad morzem po raz pierwszy, wybiera noclegi w Gdyni. Zazwyczaj kierują się intuicją, czasem poleceniami znajomych. Gdynia to rzeczywiście bardzo atrakcyjne miejsce do spędzenia rodzinnego urlopu. Plaże są tutaj szerokie i czyste, ryby pyszne, powietrze świeże, pokoje komfortowe i przystępne cenowo. W okresie wakacyjnym w mieście organizuje się wiele koncertów i imprez, więc trudno się tutaj nudzić. Tym bardziej że baza hotelowa i restauracyjna jest bardzo rozbudowana.

Ile trzeba zapłacić za nocleg w Gdyni?

Jak w każdym innym nadmorskim mieście, tak i tutaj, ceny za wynajem pokoi są bardzo zróżnicowane. Większość turystów jednak twierdzi, że zdecydowanie niższe niż w modnych miejscach typu Jastarnia czy Hel, które zazwyczaj poza tym, że są znane, nie mają nic innego, wyjątkowego do zaproponowania.

W Gdyni warto korzystać z ofert rodzinnych pensjonatów. Polecam wszystkim odwiedzenie strony internetowej willamewa.pl, gdzie można sprawdzić dokładny cennik komfortowych pokoi. Nocleg w pokoju jednoosobowym kosztuje już od 119 złotych za dobę. Goście mają możliwość skorzystania również z różnorodnych śniadań, obfitych i domowych obiadokolacji. Pokoje są przestronne, ergonomiczne urządzone, czyste, zadbane i wyposażone w wygodne łóżka. Każde z nich ma prywatną łazienkę z kabiną prysznicową, biurko, telewizor z wieloma programami, odtwarzacz DVD, telefon i czajnik, czyli wszystko to, co jest niezbędne do spędzenia miłych wakacji.

Wybierając się na wakacje nad morze, trzeba się liczyć z często dość sporymi cenami za obiady w restauracjach, szczególnie tych, które położone są przy samym morzu lub przy głównej drodze spacerowej. Jeżeli dbamy o nasz budżet domowy, to zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie takiego miejsca noclegowego, w którym jest też rodzinna restauracja. Cena za nocleg i posiłki będzie zawsze o wiele mniejsza od wydatku, który musielibyśmy ponieść stołując się gdzieś indziej.