Grzejnik do pomieszczeń o większym stopniu wilgotności

Tradycyjne ustawienie grzejników nie zawsze odpowiada układowi pomieszczeń i ich skutecznemu działaniu. Szczególnie jest to istotne w przypadku miejsc, w których przewidziano regularne korzystanie z wody i większą ilość wilgoci. Na szczęście na rynku istnieją liczne warianty i systemy, odpowiadające na potrzeby nowego budownictwa.  

Obecne trendy w wykończeniach budowlanych nie sprzyjają stosowaniu grzejników żebrowych, które zastępują coraz częściej grzejniki dekoracyjne. Ich zastosowanie jest dużo większe, głównie dzięki możliwości dopasowania kształtu do preferencji użytkownika.

Podczas montażu ogrzewania trzeba liczyć się z dużą ilością skosów i małych, funkcjonalnych powierzchni. Dodatkowo sprawę utrudniają plany zagospodarowania wnętrza, które ograniczają rozprzestrzenianie się wydzielanego przez system ogrzewania ciepła.

Dla małych pomieszczeń i przestrzeni sanitarnych, sprawdzonym rozwiązaniem jest grzejnik pionowy. Często stosowany w nich układ żeberkowy to przede wszystkim funkcjonalność. Nie tylko jest wystarczający do ogrzania mniejszych powierzchni, ale dodatkowo jego budowa sprzyja cyrkulacji powietrza w zawilgoconych pomieszczeniach. Układ ten przydaje się także do bardzo prozaicznych zastosowań, np. szybkiego suszenia zawilgoconych ręczników.

Na rynku dostępnych jest wiele grzejników łazienkowych. Godny polecenia jest grzejnik Terma Technologie – urządzenie polskiego producenta, który charakteryzuje duża moc cieplna z możliwością dostosowania do rodzaju zasilania  (wodne, wodno-elektryczne, elektryczne); wiele dostępnych wymiarów i form, a także długoletnie gwarancje (oferowane chociażby przez Topsanit).