Estafeta zostaje partnerem GLS w Meksyku

Grupa GLS zwiększyła swoje wpływy w Ameryce Północnej dzięki nowemu partnerowi. Od czerwca 2019 Estafeta Mexicana, S.A. DE C.V. (Estafeta) będzie doręczać paczki GLS w Meksyku, a w kolejnym etapie także przekazywać przesyłki sieci GLS na rynek europejski, kanadyjski i amerykański.

Estafeta jest drugim co do wielkości dostawcą usług logistycznych, kurierskich i paczkowych w Meksyku i obejmuje rozbudowaną siecią i ponad 6500 pracownikami piąty co do wielkości kraj w obu Amerykach. Infrastruktura firmy składa się z 3 sortowni i 57 centrów operacyjnych. Do transportu wykorzystywanych jest 6 samolotów i 3600 pojazdów.

„Dzięki współpracy z firmą Estafeta nasi klienci w Europie i Ameryce Północnej skorzystają z nowoczesnej i wydajnej sieci w Meksyku, uzupełniając tym samym naszą dotychczasową działalność w USA i Kanadzie”, mówi Saadi
Al-Soudani, Managing Director International w GLS. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego partnerstwa, ponieważ z Ameryką Północną i Europą połączymy największe światowe regiony handlowe”.

Ingo Babrikowski, dyrektor generalny w Estafeta, widzi korzyści dla meksykańskich nadawców w nowym partnerstwie: „Z zadowoleniem przyjmujemy współpracę z GLS, ponieważ jesteśmy pewni, że współpracując będziemy w stanie zapewnić naszym klientom jeszcze bardziej konkurencyjne rozwiązania na rynku europejskim. ”  

GLS Poland i Grupa GLS

GLS Poland to spółka-córka General Logistics Systems B.V. (z siedzibą w Amsterdamie). GLS świadczy niezawodne, wysokiej jakości usługi kurierskie, logistyczne oraz ekspresowe dla ponad 270 000 Klientów. „Lider jakości w europejskiej logistyce przesyłek” to główna zasada działania GLS, a zrównoważony rozwój to jedna z podstawowych wartości. Dzięki własnym spółkom oraz partnerom Grupa stworzyła sieć obejmującą 41 państw Europy. Ponadto, dzięki umowom partnerskim, GLS działa także w ośmiu stanach USA i w Kanadzie. Infrastruktura GLS to około 50 centralnych sortowni oraz ponad 1 000 oddziałów, dzięki niej GLS jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Europie. Ponad 18 000 pracowników obsługuje rocznie 584 miliony paczek. Każdego dnia około 30 000 pojazdów wyrusza w trasę dla GLS. W roku fiskalnym 2017/2018 obroty GLS wyniosły 2,9 miliarda euro.

Więcej informacji: https://gls-group.eu/PL/pl/home