Ekskluzywne WC na każdą kieszeń

Urządzając toaletę największą uwagę powinniśmy zwrócić na dobór odpowiedniej misy. Na rynku znajdziemy je w przeróżnych cenach i kształtach, więc łatwo pogubić się w tak ogromnym asortymencie.

Polska firma Koło łączy przystępną cenę z wysoką jakością, a dodatkowo modele stworzono w oparciu o technologię rimfree – są więc bardziej higieniczne i skuteczniej dzięki nim zachowamy czystość w łazience.

Higiena przede wszystkim

Łazienka należy do tzw. zapalnych punktów w każdym domu. Nawet pieczołowicie dbając o higienę i sprzątając w niej codziennie, możliwe jest ciągłe nagromadzanie się bakterii. Wpływ na to ma specyficzna konstrukcja ceramiki łazienkowej oraz wysoka wilgotność. Wszelkie szczeliny, odpływy i rury stanowią idealne miejsce dla niepożądanych drobnoustrojów, a wyczyszczenie tych miejsc była niezwykle czasochłonne, a niekiedy nawet niemożliwe.

Kupując toaletę wybierajmy więc modele, które ograniczą ryzyko powstawania bakterii do minimum. Zaletą misek KOŁO rimfree jest ich charakterystyczna budowa wewnętrza – są bowiem prawie całkowicie pozbawione rantów, w których zbiera się kamień i brud. Szorowanie tych zanieczyszczeń nie jest prostym zadaniem, a pozbycie się ich w stu procentach bez wykorzystania specjalistycznych narzędzi graniczy z cudem. W nowoczesnych modelach nie znajdują się wewnętrze kołnierze, a jedyną szczeliną jest tak, przez którą może przepływać spłukiwana woda.

Kolejnym plusem modeli KOŁO jest ich podwieszana konstrukcja. Bakterie nie bytują wyłącznie wewnątrz misek, ale także wokół całej toalety. Niezbędne jest zatem częste mycie podłogi środkiem dezynfekującym. Nie zrobimy tego skutecznie, jeśli nie będziemy w stanie dotrzeć do każdego centymetra kwadratowego w naszej łazience. Miski wiszące pozwalają na bezproblemowe sprzątanie mopem pod WC, a dodatkowo wyglądają o wiele estetycznej, niż ich tradycyjne odpowiedniki. Same w sobie stanowią już ważny punkt dekoracyjny w łazience.

Elegancja nie musi być droga

Ekskluzywnie wyglądający sprzęt w przystępnej cenie? Jest to jak najbardziej możliwe. Na stronie topsanit.pl znajdziemy chociażby model KOŁO Nova Pro, który w regularnej cenie kosztuje 330 zł. Posiada on wszystkie funkcje, które opisaliśmy powyżej – jest więc powieszany, pozbawiony rantów oraz charakteryzuje się estetycznym wyglądem. Jeśli natomiast przygotowujemy się do remontu lub na pierwsze montowanie wiszących toalet, to ogólniej kwoty należy doliczyć jeszcze koszty związane z zakupem odpowiedniego stelażu – ich cena waha się od 300 do 600 zł.