Egzaminy UDT a kursy i szkolenia przygotowujące

Egzamin UDT daje nam wiele możliwości, jednak żeby go zdać, należy przejść odpowiednie szkolenie. Ale czy na pewno? Jak się przygotować do egzaminu? Specjaliści z firmy dzwignice.pl odpowiadają na pytanie czy przed przystąpieniem do egzaminu UDT należy ukończyć kurs przygotowujący?

Co dają nam uprawnienie UDT?

UDT czyli Urząd Dozoru Technicznego urząd, który zajmuje się obszarem bezpieczeństwa urządzeń technicznych. Jako jednostka certyfikująca upoważniona jest do wykonywania oceny w ramach trzech zakresów, czyli:

  • certyfikacji systemów zarządzania,
  • certyfikacji wyrobów
  • certyfikacji osób.

Dla wszystkich, którzy chcą ukończyć kurs operatora wózka widłowego lub odbyć szkolenie operatorów maszyn budowlanych najważniejsze jest ta ostatnia kwestia.

Osoby, które obsługują i konserwują urządzenia techniczne, takie jak właśnie wózki widłowe, podlegające dozorowi technicznemu, muszą wykazać się aktualnym zaświadczeniem kwalifikacyjnym potwierdzającym ich umiejętności, zarówno te praktyczne, jak i teoretyczne.

pr5

Mając uprawnia UDT mamy większe szanse na znalezienie pracy. Zwłaszcza poza granicami naszego kraju.

Czy można podejść do egzaminu UDT bez kursu przygotowującego?

Wiele osób, które potrafi operować wózkiem widłowym zastanawia się czy można podejść do egzaminu UDT bez kursu przygotowującego? Odpowiedź brzmi – tak! Można podejść do egzaminu bez specjalnego kursy przygotowawczego. Można się teraz zastanawiać, po co w takim razie są takie kursy?

Przede wszystkim, aby przystąpić do ustnego i praktycznego egzaminu UDT należy spełnić dwa warunki. Po pierwsze, trzeba mieć skończone 18 lat, a po drugie, trzeba posiadać wiedzę praktyczną oraz teoretyczną, aby móc zdać egzamin państwowy. O ile doświadczeni specjaliści, którzy operują wózkami widłowymi od lat posiadają takie umiejętności, tak młodzi operatorzy muszą gdzieś zdobyć wiedzę i umiejętności. Właśnie po to są takie szkolenia.

 

Odpowiedni kurs przygotowawczy można odbyć w firmie http://dzwignice.pl/