Domena drogowskazem w internetowym świecie

Dynamiczny rozwój popularności Internetu sprawił, że obecność w sieci jest podstawą funkcjonowania każdej nowoczesnej działalności. W przeprowadzonych przez Nettrack od lutego do kwietnia 2014 r. badaniach, korzystanie z Internetu zadeklarowało aż 19,4 mln populacji Polaków. Coraz więcej stron deklaruje także wzrost rozpoznawalności dzięki odpowiednim domenom.

Odpowiednikami tego, co w rzeczywistości stanowi klasyczne adresy, w wirtualnym świecie są tanie domeny internetowe. To właśnie one pozwalają na posiadanie własnego miejsca w internetowym otoczeniu. Z racji tego, iż wiadomo, że lepiej zawsze mieć własne mieszkanie niż wynajmowane, warto skorzystać z możliwości kupienia domeny, którą oferuje spółka Domeny.pl.

O domenie słów klika
Domeny internetowe to nic innego jak nazwy, pod którymi kryją się strony www. Służą one do odnalezienia przez użytkowników szukanego miejsca w Internecie Adekwatnie dobrany adres w sieci pozwala na szybkie odnalezienie go w gąszczu innych ofert. Niedługi i chwytliwy wpływa na łatwość jego zapamiętania i zwiększa szansę kolejnych odwiedzin strony.

Ważne rozszerzenia
Nazwa domeny internetowej może mieć wiele rozszerzeń. Domeny.pl oferuje możliwość wyboru z istniejących końcówek globalnych, czyli międzynarodowych (.com, .net, .org, .info), krajowych (.pl, .eu), funkcjonalnych (.com.pl, .net.pl), regionalnych (.waw.pl) oraz przeznaczonych dla biznesu (.biz). Dodatkowo w odpowiedzi na dobę popularyzacji Internetu i zwiększone zapotrzebowanie ilości adresów, pojawiły się nowe domeny internetowe (nTLD). Około 700 rozszerzeń domen związanych z branżą lub tematyką strony, stanowi element dodawany po nazwie klienta na końcu adresu np. .eco, .bar, .blog, .fitness.

Bezpłatne możliwości i dodatkowe opcje
Każdy, kto zarejestruje domenę internetową na Domeny.pl posiada m.in. gwarancję ochrony przed jej kradzieżą i atakami spamerów. Poza tym ma możliwość zamówienia certyfikatu rejestracji domeny oraz otrzymania kompleksowej informacji o jej wartości marketingowej i finansowej. Dodatkowo klienci biorą udział w programie partnerskim, dzięki któremu za każdą wydaną złotówkę otrzymują punkty premium wymienne na atrakcyjne nagrody.

Działająca od 1997 roku spółka Domeny.pl jest jednym z czołowych polskich dostawców usług internetowych. Jest partnerem klientów indywidualnych i firm w ramach rejestracji domen internetowych, usług hostingu i monitoringu serwerów oraz bezpieczeństwa on-line opartego na technologii SSL.

źródło: http://www.500dnispokoju.pl/domena-drogowskazem-w-internetowym-swiecie/