Damskie i męskie buty do biegania terenowego zimą

Szukając dla siebie odpowiednich butów treningowych do biegania terenowego, dobrze byłoby wybrać model, który będzie służył po pierwsze przez długi okres czasu, a po drugie będzie najlepiej jak to możliwe dostosowany do specyficznych warunków, w jakich chcemy biegać.

W związku z trwającą obecnie zimą (która jednakowoż przebiega w zaskakujący sposób) należy przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, iż żaden z producentów obuwia sportowego nie stworzył dotychczas modelu butów treningowych przeznaczonych do biegania po śniegu. Zamiast więc marnować czas na bezowocne poszukiwania, warto zorientować się, jakiego obuwia szukać, by nie tylko współgrało ze stopami w czasie biegu, ale też dobrze zachowało się w różnych warunkach pogodowych. Zwłaszcza, że w ostatnich latach śniegu jest coraz mniej, a większość osób biega w jednym modelu obuwia przez cały rok.

Bieganie_w_terenie_–_jak_przygotowac_się_do_treningu

Na pytanie, jak to jest możliwe, odpowiedź brzmi: pracujące kończyny wydzielają ciepło, dlatego nie ma ryzyka przemarznięcia, zwłaszcza że na rynku dostępne są też skarpety termoizolacyjne. W kwestii przemakania sprawa również jest dość oczywista. Wystarczy przejrzeć damskie lub męskie buty do biegania terenowego dostępne w sklepie internetowym dobiegania.pl by zorientować się, że większość posiada oddychająca cholewkę, dzięki czemu woda szybko wyparuje z buta – sporej grupie biegaczy nie przeszkadza bowiem wdepnięcie w kałużę, traktują oni to jako element uprawianego sportu.

Warto ewentualnie zastanowić się nad alternatywą w postaci butów treningowych z membraną, które przydają się, gdy teren jest podmokły. Dzięki membranie można biegać np. w warunkach odwilży lub przy kilkunastocentymetrowej warstwie śniegu i nie przemoczyć doszczętnie obuwia. Pozostaje jeszcze kwestia najważniejsza – przyczepność.

W przypadku butów do biegania terenowego kwestią kluczową – niezależnie od pogody – jest posiadanie agresywnego bieżnika, który pozwoli na pewny kontakt nawet ze śnieżnym podłożem, bez obawy poślizgnięcia. W sklepie dobiegania.pl znajduje się szeroka oferta męskich i damskich butów treningowych do biegania terenowego, spośród których każdy wybierze model z cholewką i bieżnikiem dostosowanymi do własnych potrzeb.