Czyje oczekiwania spełni Ford Tourneo Connect?

W zależności od oczekiwań kierowcy samochód Ford Tourneo Connect dostępny jest jako dostawczo osobowy kombivan lub furgon klasy kompaktowej. To auto produkowane przez amerykańską markę Ford już od 2002 roku. Obecnie w salonach sprzedaży można kupić drugą generację tego wielofunkcyjnego modelu pojazdu.

Krótka historia modelu

W 2002 roku miała miejsce oficjalna prezentacja samochodu Ford Transit Connect I. Wersja osobowa tego samego pojazdu została nazwa Tourneo Connect i to właśnie ona powinna spełniać wszelkie oczekiwania klientów, którzy chcą nabyć samochód łączący w sobie cechy auta dostawczego i wygodnego pojazdu osobowego.

Wartym podkreślenia jest fakt, że Ford Tourneo Connect zdobył tytuł North American SUV of the Year 2010 – dostępny był wtedy w kilku wersjach wyposażenia: Trend, LX, GLX, Limited.

Samochód ten doczekał się drugiej generacji w 2012 roku. Zarówno Ford Transit Connect II i Ford Tourneo Connect II zostały zaprezentowane na Paris Motor Show w 2012 roku. Zbudowano je na bazie płyty podłogowej Forda C-Max. Już w styczniu 2014 roku pojazd wyróżniono tytułem Best in Class przyznawanym najbezpieczniejszym pojazdom przez Euro NCAP.

Dla kogo przeznaczony jest Ford Tourneo Connect?

Miłośnicy zaawansowanych rozwiązań, którzy od swojego samochodu oczekują przestronności, komfortu podróżowania, bezpieczeństwa i dużej przestrzeni załadunkowej, z pewnością znajdą to wszystko w samochodzie Ford Tourneo Connect, który pomieści nawet 7 osób i ich bagaże. Daje to wiele możliwości.

Samochód ten odznacza się funkcjonalnym układem foteli, mnóstwem nowoczesnych technologii, a także niezwykle wydajnym silnikiem. Dla tych, którzy oczekują dobrych osiągów i niskiego zużycia paliwa, Ford Tourneo Connect będzie doskonałym wyborem, z uwagi na wyposażenie w najnowocześniejsze silniki wysokoprężne Ford EcoBlue z turbodoładowaniem, które gwarantują wydajność oraz komfort prowadzenia. Dostępne są w wersji o mocy 75, 100 lub 120 KM i współpracują z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów.