Budowanie tricepsu używając tylko hantli.

Jak mogę zbudować duży triceps, używając tylko ćwiczeń na triceps z hantlami? Chociaż wybór ćwiczeń staje się bardziej ograniczony, nie oznacza to, że w rezultacie ucierpią Twoje zyski.

Kiedy wybierzesz odpowiednie ćwiczenia triceps hantle, stosowanie odpowiedniej formy i odpowiednie włączenie ich do rutyny treningowej, możesz wykorzystać je do budowania mięśni tak skutecznie, jak w przypadku każdego innego ćwiczenia.

Większość ludzi ma tendencję do skupiania się na bicepsach, aby wyhodować duże ramiona. Prawda jest taka, że bicepsy stanowią tylko jedną trzecią całkowitej masy ramienia, podczas gdy triceps stanowią dwie trzecie masy ramienia.

Kładzenie większego nacisku na trening tricepsów jest najlepszym sposobem na zwiększenie ogólnej masy ramienia.

Co pomaga budować masę w tricepsie?

Istnieją trzy kluczowe czynniki stymulujące przerost mięśni:

1. Postępujące przeciążenie odnosi się do wzrostu całkowitego napięcia we włóknach mięśniowych. Osiąga się to poprzez zwiększanie całkowitej ilości podnoszonego ciężaru w czasie.

2. Stres metaboliczny odnosi się do powtarzania ćwiczeń aż do wystąpienia niewydolności mięśni. Ważne jest, aby pamiętać, że za każdym razem osiągnięcie niewydolności mięśni może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

Jeśli na każdym zestawie osiągniesz porażkę, zbyt wcześnie się wyczerpiesz i zmniejszysz wydajność na kolejnych ćwiczeniach. Lepiej zbliżyć się do niewydolności mięśni i od czasu do czasu całkowicie je zmęczyć.

3. Uszkodzenie mięśni odnosi się do mikrouszkodzeń, które powstają podczas podnoszenia ciężarów. Mikrołzy są naprawiane poprzez odpowiednie odżywianie (np. odpowiednie spożycie białka) i wystarczającą ilość odpoczynku.

Przy odpowiednim wypoczynku i odżywianiu Twoje mięśnie z czasem dostosują się i staną się bardziej sprężyste (a przez to większe i silniejsze).

Wszystkie te kluczowe zmienne hipertrofii mięśni są osiągalne za pomocą ćwiczeń na triceps z hantlami, więc nie ma powodu, dla którego nie możesz użyć tych ćwiczeń, aby uzyskać masę w tricepsie.

Triceps istnieje w celu wyprostowania łokcia. Tricepsy są również ważne dla stabilizacji barku i łopatki podczas ruchów górnej części ciała, takich jak podciąganie lub pompowanie.

Kiedy większość ludzi myśli o dużym tricepsie, mają na myśli rozwiniętą długą głowę, jedną z trzech głów tricepsa. Długa głowa jest tym, co ludzie zwykle widzą, gdy patrzą na ramię osoby.
Aby uzyskać pełny wygląd, konieczne jest skupienie się na szerokiej gamie ćwiczeń, które skupiają się na wszystkich trzech głowach. Osiąga się to poprzez użycie dużego ciężaru i skupienie się na konkretnych ćwiczeniach, które kładą nacisk na poszczególne głowy.