Biegaczu, dobierz odpowiednie obuwie!

Bieganie powoli staje się sportem narodowym – nawet zimą nie sposób nie dostrzec pasjonatów dbania o kondycję i ciało, którzy truchtem przemierzają kolejne kilometry. Widok biegających ludzi nie dziwi już nikogo – jogging stał się nie tylko modą, ale także codziennością zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Ci, którzy biegają doskonale wiedzą, że rozpoczęcie codziennych treningów nie jest wcale takie łatwe. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na obuwie. Zdaniem ekspertów ze sklepu dobiegania.pl, początkujący bardzo często popełniają błąd, kupując tanie odpowiedniki obuwia sportowego. Zwykłe halówki czy trampki – być może są wygodne, ale kompletnie nie sprawdzą się dla biegacza. Co gorsza, niedopasowane obuwie podczas biegu stwarza większe ryzyko pojawienia się  kontuzji lub urazu. W najlepszym przypadku skończymy z otartymi stopami i brakiem chęci na dalszy trening – w najgorszym – na poważnej kontuzji.

Czym różnią się buty do biegania od zwykłego obuwia? Przede wszystkim konstrukcją. Weźmy dla przykładu buty do biegania Asics Zaraca. Do produkcji wykorzystuje się przeróżne technologie i materiały, których nie spotkamy w zwykłym obuwiu. Firma Asics przykładowo, słynie z lekkości swojego obuwia oraz nowoczesnej technologii amortyzacji, dzięki czemu biegacz podczas treningu może odzyskiwać energię. Męskie buty do biegania Asics to nie tylko dobry wygląd i lekkość, ale także wygoda – specjalne wkładki zapobiegają obtarciom oraz chronią stopę przed nadmierną potliwością. Dodajmy do tego oddychający materiał, z którego wykonane jest obuwie i wzmocnioną podeszwę – tak oto zdobywamy przepis na idealne obuwie dla biegaczy. Z kolei w okresie jesiennych pluch polecane są buty pokryte specjalną membraną Gore-Tex, która chroni przez przemoknięciem i zalaniem obuwia.

Zarówno profesjonaliści, jak i producenci obuwia dla biegaczy potwierdzają – nie wolno narażać własnego zdrowia i komfortu, aby zaoszczędzić na zakupie obuwia. Zwłaszcza, jeżeli myślimy o intensywnym treningu. Na rynku sportowego obuwia spotkamy wiele modeli i rodzajów obuwia dla biegaczy. Cenna rada od specjalistów – wybierajmy obuwie oryginalne, gdyż tylko takie zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas przemierzania kolejnych kilometrów.