Basen jako forma relaksu czyli lato w mieście

Lato w mieście nie jest najłatwiejszym czasem. Upały dają się we znaki, a nie każdy może pozwolić sobie na odpoczynek poza aglomeracją. Co więcej, choć w piosence w czasie deszczu dzieci się nudzą, to w wakacje nawet i w czasie pogody. Dlatego warto zapewnić bezpieczne miejsce rozrywki, rekreacji, a przede wszystkim odpoczynku. I tu doskonale sprawdzają się baseny.

Basen to dość kosztowna inwestycja, ale doskonale wpływająca na życie, aktywność, a także zdrowie lokalnej społeczności. Dlatego idealnie byłoby, gdyby znajdował się w każdej gminie. Czy to możliwe? I czy jego budowa musi być kosztowna?

Aby obniżyć koszty inwestycji można na przykład zrezygnować z indywidualnego projektu architektonicznego. Czy istnieje dla niego jakaś alternatywa? Oczywiście, że tak! Wystarczy zajrzeć na stronę ProjektyTypowe.pl. To tu znajduje się, jak sama nazwa wskazuje, gotowy projekt basenu Pływaczek.

 Czym jest Pływaczek?

Pływaczek od zespołu architektów skupionych wokół www.ProjektyTypowe.pl to zespół basenów zawierający krytą pływalnię, spełniającą standardy Światowej Fedracji Pływcakiej FINA oraz niewielki park wodny z funkcją SPA. Ze względu na zastosowanie uniwersalnych rozwiązań, kompleks ten może być użytkowany z naciskiem na potrzeby dzieci oraz młodzieży (na przykład w ramach zajęć szkolnych), jak i przez wszystkich innych przedstawicieli lokalnej społeczności. Pływaczek został zaprojektowany tak, aby mógł funkcjonować osobno lub jako część innego obiektu, jak na przykład: placówki oświatowe czy sportowe, szkoły, sale gimnastyczne lub świetlice gminne.

 Na czym polega jego wyjątkowość?

Pływaczek to tak zwany typowy projekt czyli gotowy, ale pozwala on na wiele nietypowych rozwiązań. Po pierwsze, jest to obiekt modułowy dzięki czemu możliwa jest rozbudowa programu użytkowego. Co oczywiście uzależnione jest od oczekiwań oraz możliwości finansowych inwestora. Podstawowym modułem funkcjonalnym jest hala basenowa z niecką basenową o wymiarach 25m x 16m (głębokość od 1,8m do 1,2m) z zapleczem sanitarnym oraz technologicznym. Ale pływalnię można wyposażyć również w moduł basenu rekreacyjno-treningowego o wymiarach 5m x 16m (głębokość od 1,2m do 0,8m), czy moduł basenowy Spa, obejmujący wannę jacuzzi oraz Strefę malucha z brodzikiem z ciepłą wodą z atrakcjami i zabawkami wodnymi. Pozostaje jeszcze wiele możliwości boi ten typowy projekt jest naprawdę nietypowo łatwy do przystosowania do określonych potrzeb i możliwości.

Źródło: http://www.prasoweinfo.pl/budownictwo/basen-forma-relaksu-lato-miescie/

Data publikacji: 23 czerwca 2014

Bądź pierwszą osobą komentującą "Basen jako forma relaksu czyli lato w mieście"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *