Bańki – droga do zdrowia

Od wieków bańki są z powodzeniem stosowane w leczeniu przeziębienia, infekcji górnych dróg oddechowych czy w chorobach reumatoidalnych. Już w starożytnej Mezopotamii, Egipcie, Grecji oraz Rzymie były one stosowane przez najwybitniejszych medyków. Pomimo tego, że od tamtego czasu medycyna poczyniła wiele kroków milowych, nadal wiele osób uznaje je za najlepszą alternatywę i zgłębia wiedzę o tym, jak stawiać bańki w prawidłowy, leczniczy sposób.

Bańki na przeziębienie

Nasze babcie stawiając bańki mówiły o wyciąganiu choroby z ciała. Istotnie, w dużym uproszczeniu można w ten sposób zobrazować ich działanie. Przystawiona do ciała bańka ma za zadanie wytworzyć odpowiednie podciśnienie, za sprawą którego, do jej wnętrza zostaje wciągnięta — zassana skóra wraz z tkanką podskórną. Zabieg podrażnia receptory układu nerwowego, co z kolei powoduje miejscowe przekrwienie.

Umieszczona wewnątrz bańki skóra wraz z tkanką podlega tzw. procesowi wysysania — stąd mowa o wyciąganiu przeziębienia na zewnątrz. Podrażnione receptory wzmacniają układ krwionośny, a co za tym idzie, stymulują krążenie, natomiast mechanizm zasysania skóry wraz z niewielką ilością krwi pobudza układ odpornościowy do walki z chorobą. Bezpieczeństwo metody jest szalenie wysokie, bańki na przeziębienie są stosowane już u małych dzieci i jednocześnie uznawane za jedną z najlepszych, naturalnych metod walki z chorobą.

Jak stawiać bańki?

Żeby móc cieszyć się dobrodziejstwem leczenia bez farmaceutyków trzeba wiedzieć jak stawiać bańki, bowiem tylko poprawnie wykonany zabieg gwarantuje oczekiwany rezultat.

Bańki na przeziębienie stawia się na plecach. To absolutnie bezpieczny i najlepszy sposób stosowany od lat. Sam zabieg nie jest bolesny, ani też nie powoduje żadnego dyskomfortu, wprost przeciwnie, wyraźnie przynosi ulgę.

ban4

Istotne jest właściwe przygotowanie skóry, która musi zostać właściwie natłuszczona. Bańki muszą zostać postawione w partiach umięśnionych tj. barki, plecy czy kark i okolice lędźwi. Miejscami, w których nie należy stawiać baniek, są okolice serca i dużych naczyń krwionośnych, a także piersi. Niedopuszczalne jest także umieszczenie naczynek na podrażnionej skórze.

Należy wystrzegać się wszelkiego rodzaju przeciągów, a natychmiast po ściągnięciu baniek konieczne jest ciepłe okrycie — najlepiej po prostu nakryć się szczelnie kołdrą.

Medplus – masaż bańkami

Strach przed bańkami wynika z przywoływanych w pamięci naczyń ogniowych. Współcześnie stawia się na bańki próżniowe, które przynoszą tak samo wyśmienite efekty, bez zagrożenia ewentualnym poparzeniem.

ban1

Renomowana i uznawana marka podpowiada w wielu istotnych kwestiach, jedną z nich jest medplus – masaż bańkami, który przynosi spektakularne efekty w leczeniu wielu wcześniej wymienionych schorzeń. Co istotne, masaż bańkami leczniczymi pozwala w znakomitej większości przypadków uniknąć wyczerpującego dla organizmu leczenia antybiotykami czy innymi farmaceutykami. Stosowanie baniek skraca czas choroby i pozwala na bezpieczne i naturalne wyjście z infekcji.

medplus_logo