3 miliony dolarów dotacji na „Tanie mieszkania w USA” pochodzi z zagranicy

Kongregacja Sióstr Miłosierdzia w Irlandii dokonała znaczącej darowizny na rzecz największej niedochodowej organizacji mieszkaniowej w USA, Mercy Housing, Inc., aby stworzyć szansę dla rodzin o niskich dochodach.

DENVER, CO – Prezent w wysokości trzech milionów dolarów to pierwsze partnerstwo dwóch organizacji, a także ważny krok w kierunku poprawy dostępu osób o niskich dochodach do podstawowych zasobów pracy, opieki zdrowotnej i edukacji dla mieszkańców Mercy Housing. Mercy Housing Inc. (MHI) otrzymała darowiznę od Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Irlandii we wrześniu.

Dostępny model MHI oferuje mieszkania dla rodzin o niskich dochodach, weteranów i osób bezdomnych z innowacyjnymi dodatkowymi usługami dla mieszkańca. Usługi dla mieszkańców, uznane za niezbędne przez ekspertów mieszkaniowych, oferują mieszkańcom coś więcej niż dach nad głową; uzyskują dostęp do zasobów, które pomogą im lepiej się rozwijać, a nie tylko przetrwać w społecznościach. Usługi dla mieszkańców obejmują między innymi pomoc w karierze zawodowej, planowanie finansowe oraz inicjatywy dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia.

Darowizna będzie wspierać ciągłe innowacje MHI w tej dziedzinie i znacznie poprawić sposób świadczenia usługi przy jednoczesnym pogłębieniu ich wpływu. Dodatkowo będzie wspierać nowe usługi dla mieszkańców i zwiększać możliwości personelu. Finansowanie umożliwi MHI dostarczanie podstawowych usług i badań, w celu stworzenia długoterminowego i trwalszego źródła finansowania.

O Mercy Housing, Inc.

Mercy Housing, Inc. (MHI) jest wiodącą krajową, niedrogą organizacją mieszkaniową z siedzibą w Denver w stanie Kolorado. Założona przez Siostry Miłosierdzia w 1981 roku i działająca w 41 stanach, MHI ma ponad 35-letnie doświadczenie w rozwijaniu, administrowaniu, zarządzaniu oraz finansowaniu tanich mieszkań. MHI uzupełnia większość mieszkań dzięki Resident Services, programom, które pomagają mieszkańcom budować stabilne życie. Podmioty zależne MHI realizują misję organizacji: Mercy Housing Management Group (MHMG) oferuje profesjonalne zarządzanie nieruchomościami, a Mercy Loan Fund (MLF) finansuje organizacje non-profit.

MHI obsługuje dziesiątki tysięcy osób o niskich dochodach, w tym rodziny, seniorów, weteranów, osoby, które doświadczyły bezdomności i osoby niepełnosprawne. Misją organizacji jest budowanie bardziej humanitarnego świata, w którym ubóstwo jest łagodzone, wspólnoty są zdrowe, a wszyscy ludzie mogą żyć z pełnym potencjałem.

Kontakt:    Kate Peterson

                  kpeterson@mercyhousing.org