Wnętrza

0 0

Biel, srebro, połysk – przyzwyczailiśmy się, że właśnie takich kompozycji możemy się spodziewać wchodząc do jakiejkolwiek łazienki na świecie. A co jeśli zerwać by z tym monotonnym obrazem? Producenci urządzeń sanitarnych wychodzą naszym oczekiwaniom naprzeciw! Dlaczego warto zdecydować się na odważniejsze kolory i które elementy wyglądają w nich lepiej?

0 0

Łazienka, jak każdy inny pokój w domu, posiada swój centralny punkt, na który zwracamy uwagę zaraz po wejściu do danego pomieszczenia. Bez względu na to, czy mówimy o dużej łazience, czy małej w niewielkim mieszkaniu w bloku, to tym punktem najczęściej jest umywalka, lustro i oczywiści szafka podumywalkowa. W związku z powyższym, planując wyposażenie łazienki, należy zwrócić uwagę właśnie na te trzy elementy, ponieważ to one będą najważniejsze.

W ostatnich latach bardzo modne są duże lustra, które optycznie powiększają pomieszczenie. Można je ozdobić ciekawą ramą (np. wykonaną z mozaiki) lub nowoczesnym oświetleniem. Jednak lustro jest tym elementem, na który nie zawsze zwraca się uwagę. Nie wierzysz? Zapytaj swoich gości, jak wygląda lustro w Twojej łazience.

Inaczej jest w przypadku umywalki, która jest jednym z najczęściej zapamiętywanych elementów wystroju. Potwierdziły to badania statystyczne, w których pytano o to gości, którzy odwiedzili daną łazienkę tylko raz. Nieodzownym elementem umywalki jest szafka podumywalkowa. O dziwo, to ona przykuwała największą uwagę badanych.

 

Szafka podumywalkowa, która nadaje wnętrzu ekskluzywny charakter

Mając świadomość, jak ważnym elementem wystroju łazienki jest szafka umywalkowa, postanowiliśmy poszukać na rynku najciekawszych modeli, które można polecić naszym czytelnikom. Jednym z nich okazała się szafka podumywalkowa Elita (do kupienia np. w sklepie internetowym topsanit.pl). Czym nas tak ujęła?

Szafka podumywalkowa Elita ROUND to bardzo stylowy mebel, w niczym nieprzypominający szafek, które znamy jeszcze sprzed kilku lat. Najpiękniejszą jej cechą jest forma. Nie kwadratowa, jak w przypadku innych modeli, a przypominająca łuk czy półkole. Taki kształt zobowiązał projektantów do zwrócenia jeszcze większej uwagi na wykończenie, które w tym przypadku jest idealne. Zaokrąglone fronty i dbałość o detale to dwie cechy, jakimi można opisać szafkę Elita ROUND.

Szafka podumywalkowa Elita nie tylko dobrze wygląda. Stworzona z bardzo dobrych materiałów, odpornych na wilgoć, ciepło i uszkodzenia mechaniczne, jest po prostu odpowiednim meblem do łazienki. Dodatkowo posiada funkcję cichego samodomyku, co nie tylko podnosi komfort użytkowania, ale także poprawia bezpieczeństwo. Tak ważne, gdy mamy w domu małe dzieci. W szafce zamontowano również przydatny organizer kosmetyczny, dzięki któremu zachowanie porządku będzie jeszcze prostsze.

Projektując nową łazienkę, zwróć uwagę na trzy główne elementy, które są w niej najważniejsze. Lustro, szafka i umywalka powinny przede wszystkim dobrze wyglądać, ale również cechować się odpowiednią praktycznością, trwałością i bezpieczeństwem użytkowania.

0 0

Tradycyjne ustawienie grzejników nie zawsze odpowiada układowi pomieszczeń i ich skutecznemu działaniu. Szczególnie jest to istotne w przypadku miejsc, w których przewidziano regularne korzystanie z wody i większą ilość wilgoci. Na szczęście na rynku istnieją liczne warianty i systemy, odpowiadające na potrzeby nowego budownictwa.  

Obecne trendy w wykończeniach budowlanych nie sprzyjają stosowaniu grzejników żebrowych, które zastępują coraz częściej grzejniki dekoracyjne. Ich zastosowanie jest dużo większe, głównie dzięki możliwości dopasowania kształtu do preferencji użytkownika.

Podczas montażu ogrzewania trzeba liczyć się z dużą ilością skosów i małych, funkcjonalnych powierzchni. Dodatkowo sprawę utrudniają plany zagospodarowania wnętrza, które ograniczają rozprzestrzenianie się wydzielanego przez system ogrzewania ciepła.

Dla małych pomieszczeń i przestrzeni sanitarnych, sprawdzonym rozwiązaniem jest grzejnik pionowy. Często stosowany w nich układ żeberkowy to przede wszystkim funkcjonalność. Nie tylko jest wystarczający do ogrzania mniejszych powierzchni, ale dodatkowo jego budowa sprzyja cyrkulacji powietrza w zawilgoconych pomieszczeniach. Układ ten przydaje się także do bardzo prozaicznych zastosowań, np. szybkiego suszenia zawilgoconych ręczników.

Na rynku dostępnych jest wiele grzejników łazienkowych. Godny polecenia jest grzejnik Terma Technologie – urządzenie polskiego producenta, który charakteryzuje duża moc cieplna z możliwością dostosowania do rodzaju zasilania  (wodne, wodno-elektryczne, elektryczne); wiele dostępnych wymiarów i form, a także długoletnie gwarancje (oferowane chociażby przez Topsanit).

0 0

Zastanawialiście się kiedyś dlatego niektóre meble oferowane w sklepach są droższe, a niektóre tańsze, mimo iż wydają się wyglądać bardzo podobnie? A może masz dość mebli, które szybko tracą na dobrym wyglądzie, niszczą się i przede wszystkim pojawiają się na nich coraz większe ilości ubytków tylko z powodu niewielkiego przypadkowego uderzenia?

Jak wskazują dane udostępnione przez sklepy meblowe, coraz więcej osób zaczyna interesować się meblami wykonanymi ze znacznie lepszych materiałów, bez względu na cenę takich mebli, ponieważ zaczyna zależeć im przede wszystkim na jakości a nie na cenie i ilości. Potwierdzają to przedstawiciele machina-meble.pl, sklepu który oferuje przede wszystkim meble drewniane najwyższej jakości, wykonane z różnych rodzajów drewna, które jest coraz bardziej doceniane i pożądane.

Jak twierdzą przedstawiciele prowadzący ten sklep internetowy z meblami, ludzie coraz częściej pytają o meble, nie patrzą wyłącznie na cenę i chcą wiedzieć z czego dokładnie wykonane są meble. Wydaje się, że wręcz odrzuca ich myśl o kupnie mebli nie będących meblami wykonanymi z czystego drewna – wielu przytacza przykłady kupna takich mebli i zmęczenia faktem iż po kilku latach tak naprawdę muszą dokonać kolejnego zakupu. Meble kupowane w sklepach sieciowych co prawda nie są najgorsze, ale trzeba wykazywać względem nich przede wszystkim znacznie większą ostrożność. Po kilku latach nie można ich odrestaurować, odnowić albo zmienić, podczas gdy w przypadku mebli drewnianych zawsze istnieje taka możliwość. W związku z powyższym coraz większa ilość osób pyta o meble drewniane i pragnie zakupić je nawet, jeśli musi wydać dwa razy więcej, bowiem mają oni świadomość, że meble takie będą służyć im znacznie dłużej.

Zdaniem przedstawicieli machina-meble.pl, zainteresowaniem cieszą się zarówno meble białe jak i w naturalnym kolorze, wybór należy do osobistych preferencji czy tego w jakim stylu jest zaaranżowane mieszkanie czy dom. Coraz większą popularnością cieszą się jednak meble białe. Jak wskazują dane machina-meble.pl, zainteresowanie takimi meblami wzrosło w ostatnim roku o kilka procent.

0 0

Jak dowodzą badania dotyczące sprzedaży produktów dla domu w latach ubiegłych, zmienia się nie tylko moda na meble, ale przede wszystkim podejście konsumentów. Czasy, kiedy najbardziej liczyła się cena mebla i nie przykuwano aż tak dużej uwagi do jakości tego produktu zaczynają odchodzić w zapomnienie. Sieciowe salony meblowe oczywiście nadal cieszą się zainteresowaniem klientów, lecz zauważa się trudny do zakwestionowania trend powrotu do źródła. Coraz większa konkurencja zmusza twórców mebli do wykonywania ich coraz taniej, jednak bez ubytków w kwestii jakości. Oprócz oczekiwania, że meble będą dostępne w dobrej cenie i że ich cechą charakterystyczną będzie przede wszystkim wysoka jakość, coraz większy nacisk kładzie się również na ich niebanalny wygląd.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy Machina Meble, jednego z największych sklepów meblowych, który w swojej ofercie posiada ponad dziesięć tysięcy produktów, ludzie pragną otaczać się designerskimi, wyjątkowymi przedmiotami. Nowoczesność w tym wypadku nie musi oznaczać jednak mebli, które tak naprawdę nie przypominają ich tradycyjnej formy. Ich zdaniem klienci mają świadomość, że za dobre meble trzeba więcej zapłacić, ale są na to gotowi i wybierają dobrej jakości meble drewniane zamiast wykonanych z płyt, tańszych wersji mebli.

Świadomość Polaków wzrasta – prawdopodobnie powodem takiego stanu rzeczy jest zaobserwowanie, iż mniejsza inwestycja będzie skutkować koniecznością wcześniejszej wymiany mebli na nowe, w efekcie czego tak naprawdę trzeba będzie wydać większą ilość pieniędzy w krótszym czasie. Co ciekawe, wśród cieszących się coraz większym zainteresowaniem mebli znajdują się białe meble, każdego typu. Nawet poszukując nowoczesne biurka bardzo często wybierane są białe biurka, które prezentują się niezwykle zjawiskowo.

Jak wskazują pracownicy Machina Meble, ilość zainteresowanych białymi meblami z dobrej jakości drewna sale wzrasta. W stosunku do roku poprzedniego sprzedano kilka procent więcej tego rodzaju mebli, aniżeli w roku poprzednim.

ARTYKUŁY I PUBLIKACJE

0 0
Udoskonalona strona internetowa oraz wzbogacone portfolio usług to nowości, dzięki którym agencja reklamowa Tango może w pełni odpowiedzieć na potrzeby każdego klienta. W Agencji Brandingowej...