Zastosowanie urządzeń wielofunkcyjnych MFP

Urządzenie wielofunkcyjne MFP jest ekonomicznym rozwiązaniem, łączącym w sobie cechy drukarki, skanera, kopiarki oraz faksu.

Jak działają urządzenia wielofunkcyjne MFP

Najczęściej wybieranym urządzeniem wielofunkcyjnym przez prywatnych użytkowników jest wersja z technologią atramentową. Istnieją dwa najczęściej spotykane mechanizmy drukowania przy użyciu atramentu. Należą do nich: technologia piezoelektryczna (w której to deformację kryształków piezoelektrycznych wykorzystuje się do wyrzucania tuszu) czy termiczna (oparta na działaniu pęcherzyków pary). Skanowanie w takim urządzeniu odbywa się natomiast na jednej podstawowej zasadzie, zgodnie z którą źródło światła oświetla dokument na szybie skanera, a sensor przetwarza odbite od niego promienie na dane.

dru7

Funkcje urządzeń MFP

Wewnątrz urządzeń MFP pracują standardowe drukarki. W środku znajduje się więc drukarka atramentowa bądź laserowa. Poza tym za pomocą tego typu urządzeń możliwe jest także: skanowanie (zwykle mają one wbudowany skaner płaski), kopiowanie niezależne od komputera, faksowanie oraz drukowanie i skanowanie bez potrzeby użycia komputera (przy wykorzystaniu czytnika kart pamięci). Wiele urządzeń wielofunkcyjnych z faksem wyposażona jest w automatyczny podajnik dokumentów. Można położyć w nim kilka kartek i, w zależności od potrzeby, po kolei je zeskanować, skopiować albo przefaksować.

ud1

Urządzenia MFP w Twojej firmie!

Urządzenia wielofunkcyjne MFP sprawdzają się nie tylko w domowych warunkach, ale przede wszystkim w biurach lub gabinetach dużych przedsiębiorstw, bowiem ich główne zalety to oszczędność miejsca i pieniędzy. Decydując się na zakup urządzenia MFP, warto zapoznać się z bogatą ofertą dostępną na stronie http://www.kserkop.com/. Specjaliści Kserkop pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom każdej firmy.