Bądź pewny swego – zarejestruj swoją domenę!

Dzisiejszy świat i galopujący postęp technologiczny sprawia, że każdy, kto marzy o własnej stronie internetowej może mieć ją już w kilka sekund. Niezależne badania rynku internetowego potwierdzają, że wiele osób wykupuje domeny spontanicznie, często przez dłuższy czas jej nie używa, aż w końcu wpada na świetny pomysł i uruchamia swoją stronę. Eksperci ze strony domeny.pl podpowiadają, że warto zarejestrować wykupioną domenę, żeby być pewnym swojej własności, nawet jeśli przez jakiś czas nie mamy zamiaru z niej korzystać.

Na czym polega rejestracja domen? To czynność prosta i szybka, którą należy wykonać przez portal, na którym została zakupiona domena. Jednym z takich portali jest strona domeny.pl, która zajmuje się także hostingiem, serwerami vps, certyfikatami ssl. Dzięki temu wszystkie potrzebne rzeczy do swojego serwisu internetowego można załatwić za pośrednictwem jednej strony. Rejestracja domeny to po prostu zaklepanie wymyślonego adresu strony internetowej dla siebie. Wystarczy wejść na stronę z domenami, np. domeny.pl, wpisać adres w pasku wyszukiwarki i sprawdzić czy nazwa domeny jest wolna. Jeśli nie, to portal poda kilka możliwie podobnych wolnych nazw do wyboru. Szybka rejestracja domen wymaga także podania swoich danych osobowych, w tym adresu skrzynki pocztowej.

Rozwijający się biznes internetowy sprawia, że domeny to sprawa bardzo chodliwa w sieci. Każdy chce mieć najlepszy adres domeny dla swojej firmy. Specjaliści od wizerunku firm w Internecie twierdzą, że odpowiednia nazwa domeny to już połowa sukcesu w biznesie internetowym. Ma być ciekawie, chwytliwie, ale także na tyle prosto, żeby nazwa strony nie pozostawiała wątpliwości.

Eksperci ze strony domeny.pl radzą, by poza rejestracją domeny wystąpić o certyfikat rejestracji, taki certyfikat to:

  • materialny dowód posiadania domeny, którą posiada dany użytkownik
  • świadectwo unikalności domeny
  • ekskluzywny dokument, który podnosi prestiż każdej strony internetowej i biznesu prowadzonego w sieci.

Certyfikat rejestracji domeny jest płatny, ale posiadając go mamy pewność, że domena jest naszą własnością. Co więcej, można zamówić go od razu przy rejestracji domeny, ale także po pewnym czasie. Strony sprzedające domeny, takie jak domeny.pl, dają w tym wypadku dużą swobodę swoim klientom.