Inne

0 0
lancuchy-miejskie

Każde miejsce, gdzie przyjeżdżają klienci, musi być wyposażone w parking. Często nie można wstawić standardowych metalowych barier. W wielu miastach wygląd takich barier regulują przepisy rad miasta. Przy planowaniu planu parkingu można użyć gotowych elementów przeznaczonych do takich projektów.

0 0

Projektując przyległe tereny do budynków oraz obiektów budowlanych, architekt powinien zwrócić szczególną uwagę na detale i wykończenie. Szczególnie w miejscach obciętych ochroną konserwatorską zastosowane elementy wykończenia powinny być najwyższej jakości.

0 0

Biopaliwa są alternatywą dla wydobywanych tradycyjnie paliw takich jak gaz ziemny czy ropa naftowa. Powstają z przetworzenia biomasy, czyli materii roślinnej i zwierzęcej podlegającej biodegradacji. Biomasa stanowi odnawialne źródło energii i tym samym jest przyszłością na rynku paliwowym. Złoża gazu ziemnego czy ropy naftowej kiedyś się skończą, dlatego poszukuje się alternatywnych źródeł, które w dodatku są przyjazne dla środowiska.

0 0

Asfalt modyfikowany polimerami jest grupą lepiszczy drogowych został opracowany by zwiększyć trwałość nawierzchni asfaltowej oraz aby zmniejszyć możliwość odkształceń plastycznych, spękań niskotemperaturowych i spękań zmęczeniowych nawierzchni.

Odkształcenia plastyczne powodowane są obciążeniem przy dużym ruchu więc tego typu modyfikowany asfalt przede wszystkim służy do polepszania nawierzchni na drogach z wysokim ruchem drogowym. W produkcji modyfikowanego asfaltu został zastosowany elastomer SBS, który charakteryzuje się większą wytrzymałością przy niskich i wysokich temperaturach, co chroni nawierzchnie asfaltową przed spękaniami.

as1Takie nawierzchnie, w których został użyty asfalt modyfikowany wykazują większą trwałość niż asfalty drogowe lub wielorodzajowe.
Asfalt wysokomodyfikowany został opracowany na rosnącą potrzebę jeszcze bardziej wytrzymalszych dróg. Coraz większa liczba przejeżdżających pojazdów i obciążenie osiowe sprawia przed producentami asfaltów wysoką poprzeczkę.

Na te zapotrzebowanie odpowiedzią jest właśnie asfalt wysokomodyfikowany, w którym skład elastomeru SBS jest dwa razy większy niż w przypadku asfaltu modyfikowanego. Wysoka zawartość modyfikatora przekłada się na uzyskanie asfaltu z przewagą fazy polimerowej co wykazuje większą funkcjonalność pod względem wytrzymałości i trwałości nawierzchni. Minimalizuje on możliwość powstania spękań i kolein. Jest kilka typów asfaltów wysokomodyfikowanych, które różnią się od sobą zastosowaną ilością modyfikatorów polimerowych podczas produkcji.

Asfalt wysokomodyfikowany znajduje zastosowanie przy budowie i renowacji dróg, na lotnisku i innych powierzchniach utwierdzonych, które szczególnie narażone są na trwałe uszkodzenia i spękania zmęczeniowe i niskotemperaturowe. Asfalty wysokomodyfikowane otwierają nowy rozdział w dziedzinie technologii nawierzchni asfaltowych.

0 0

Biopaliwa jako alternatywa dla tradycyjnych paliw będących produktem rafinacji ropy naftowej pojawiły się stosunkowo niedawno. Wzrost ich popularności w świadomości konsumentów ma związek z próbą uniezależnienia się rynku paliw od dostaw ropy z Bliskiego Wschodu. Niestabilna sytuacja polityczna regionów, z których tradycyjnie wydobywa się ropę naftową, spowodowała potrzebę stworzenie silnej konkurencji, stad paliwa pozyskiwane z biomasy. Biodiesel to realne zagrożenie dla monopolu drogiego surowca dotychczas królującego na rynku jako podstawa produkcji energetycznej.

Czym właściwie jest biopaliwo?
Na biomasę, która później posłuży do fermentacji alkoholowej i stworzenia biobenzyny, składają się najczęściej rośliny, takie jak kukurydza (masowo przetwarzana na biopaliwo w USA), trzcina cukrowa czy też rzepak – pozyskiwany z niego olej estryfikuje w biodiesel.
Biopaliwo powstaje także w drodze fermentacji beztlenowej – biogaz to produkt finalny poddania takowej fermentacji odpadów rolniczych typu obornik czy gnojowica.

Ostatnio dostawcy biopaliw mają na celowniku paliwa, do których produkcji wykorzystuje się glony. Glony są doskonałym komponentem produkcyjnym nie tylko ze względu na opłacalność ich wykorzystania. Koszt produkcji biopaliwa z glonów jest niski. Hodowla glonów jest ze wszech miar korzystna – jako, że te organizmy morskie są dość niewymagające. Jakość wody czy też gleby, na której rosną może być stosunkowo niska – woda ze ścieków czy pustynia spełniają warunki.
Dystrybutor biopaliw trzeciej generacji uważa biopaliwa z glonów, określane biopaliwami trzeciej generacji, za najbardziej godne uwagi.

bio
Oczywiście mimo sporej przewagi glonów nad innymi organizmami roślinnymi ich wrażliwość na zanieczyszczenia czy powolny wzrost ciągle każą producentom biopaliw pracować nad innymi innowacyjnymi rozwiązaniami – jak na przykład wykorzystaniem inżynierii genetycznej w zaprojektowaniu idealnie odpornych roślin. Dostawcy biopaliw nie
ustają w wysiłkach mających na celu stworzenie paliwa doskonałego.

0 0

Przemysł posiada wiele gałęzi, które wraz z upływem lat ulegają wielkim zmianom. Postęp technologiczny i techniczny pozwala wprowadzać nowe rozwiązania oraz korzystać z nowatorskich pomysłów, które wpływają korzystnie na wydajność i efektywność pracy. W przemyśle produkcyjnym nie można by było liczyć na wielkie efekty, gdyby nie różnorodne urządzenia i ich świetne właściwości. To właśnie one pozwalają ludziom pracować lżej i szybciej.

0 0

Turyści odwiedzający Gdynię w celach wakacyjnych lub biznesowych zazwyczaj rozpoczynają swoje przygotowania do wyjazdu od znalezienia dobrego noclegu. Przeglądają różne serwisy z hotelami i pensjonatami, a mimo to nie znajdują niczego, co spełniłoby wszystkie ich oczekiwania. Jak znaleźć odpowiednią bazę noclegową na wyjazd nad morze?

Willa Mewa – najlepsze noclegi

Gdynia posiada różnorodną bazę noclegową. Działają w niej zarówno bardzo drogie hotele, jak i komfortowe pensjonaty czy tanie kwatery prywatne. Większość turystów decyduje się przenocować w pensjonacie, ponieważ zależy im nie tylko na dobrej jakości noclegu, ale również bardzo atrakcyjnej cenie. Pod względem pensjonatów działających w Gdyni, największą popularnością cieszy się Willa Mewa, która ofiaruje swoim gościom komfortowe noclegi w przytulnych i czystych pokojach, pyszną domową kuchnię w restauracji oraz bogate i różnorodne śniadania. Willa posiada również możliwość szybkiego wymeldowania się oraz dostęp do dobrego Internetu, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem również wśród klientów biznesowych. Willa Mewa jest wyjątkowa także pod względem panującej w niej atmosfery. Obsługa pensjonatu jest życzliwa i pomocna. W Willi mile widziane są rodziny z dziećmi oraz zwierzęta. Zaletą tego pensjonatu jest również lokalizacja, czyli atrakcyjne położenie blisko morza i w pobliżu restauracji, pubów i sklepów.

morze2

Co warto zobaczyć w Gdyni?

Bez względu na to, czy turyści przyjeżdżają do miasta w celach rekreacyjnych czy biznesowych, to zawsze są chętni do zapoznania się z tutejszymi atrakcjami. Poza wylegiwaniem się na plaży i spacerami brzegiem morza, warto również zaczerpnąć trochę miejscowego klimatu. Jednym z podstawowych punktów wycieczki powinno być skosztowanie świeżych ryb przygotowywanych w nadmorskich restauracjach. Nie można zapomnieć też o spacerze po Molo Orłowo, odwiedzeniu Muzeum Emigracji i Muzeum Marynarki Wojennej. Dużą atrakcją jest także Skwer Kościuszki i Gdyńska Torpedownia.

Źródło: http://www.willamewa.pl/

0 0

Jak można było zauważyć po ostatnich latach, Gdynia stała się jednym z najczęściej wybieranych miejsc na wakacyjny lub weekendowy wypoczynek. Przyjeżdżają do niej nie tylko Polacy, ale również zagraniczni turyści.Duże znaczenie w wyborze tego miejsca ma samo miasto, które oferuje wiele różnorodnych atrakcji i posiada wyjątkowy klimat. Nie bez znaczenia jest też baza noclegowa, przystępne ceny i czyste powietrze.

0 0

W dzisiejszych czasach przemysł oraz wszelkie jego gałęzie rozwijają się bardzo dynamicznie. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie postęp technologiczny z jakim mamy aktualnie do czynienia. Dzięki wielu nowym rozwiązaniom oraz produktom dostępnym na rynku nasza codzienna praca oraz możliwości są naprawdę duże.

ARTYKUŁY I PUBLIKACJE

0 0
Udoskonalona strona internetowa oraz wzbogacone portfolio usług to nowości, dzięki którym agencja reklamowa Tango może w pełni odpowiedzieć na potrzeby każdego klienta. W Agencji Brandingowej...